Zavřít reklamu

Week Over #5: Odložený Cyberpunk vyhání konkurenci, úchvatná Playstation 5 a LoLko pro jednoho

V listopadu nám budou muset stačit nové konzole

2. 11. 2020    

Hlavní zprávy

V CD Projekt RED nám znovu odložili Cyberpunk 2077. Jde už o třetí odklad v letošním roce, který mnoho fanoušků neslo s velkou nelibostí. Za posunutí data vydání takhle těsně před původně oznámeným 19. listopadem zřejmě můžou staré konzole – základní verze Playstation 4 a Xboxu One. Ty si prý s hrou nedokážou poradit takovým způsobem, aby s tím byli tvůrci spokojení.

Nové datum vydání 10. prosince ale muselo určitě udělat malou radost všem, co si chtějí nejprve dosyta užít listopadové nálože her v čele s novými konzolemi. Z prosincoých termínů se však na druhé straně klidí hry, které prostě s očekávaným hitem nechtějí soupeřit o hráče. Odklady tak ohlásilo například rozšíření Path of Exile nebo předběžný přístup Everspace 2.


A odklady nestíhají pouze naše polské sousedy, ani ve Francii není žádné datum jisté – Ubisoft posunul data vydání Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine z prvního čtvrtletí 2021 do příštího fiskálního roku, tedy do období mezi dubnem 2021 a březnem 2022. Vývojáři nestíhají kvůli komplikované situaci způsobené pandemií nového koronaviru. Ubisoft ale nemusí začít počítat svoje ztráty, vydavatelský katalog má totiž řádně našlapaný.

Služby Ubisoftu s očekáváním nové generace hraní procházejí rebrandingem. Z Uplay+ se stává Ubisoft+, sociální a obchodní aspekt her francouzské firmy se přesouvá pod Ubisoft Connect. O tom jsme původně informovali, že umožní neomezený cross-save mezi platformami, teď ale vychází najevo, že tak žhavé to zase nebude. Přesouvání savů prý bude možné jen v ekosystémech konzolí jedné firmy a poze směrem na next-gen.


Playstation 5 dorazí oproti Cyberpunku a jiným na den přesně 19. listopadu. Testovací kusy se už dostaly do vybraných redakcí a dle prvních reakcí, které se musely omezit jen na věci striktně povolené od Sony, bude esem v rukávu nové konzole ovladač DualSense. Na jeho adresu slyšíme chválu už hodně dlouho, je ale hezké si nadějné očekávání potvrdit i od pesimističtějších publicistů.

Nad rychlostí načítání nové konzole jsem se pozastavoval už v předchozím Week Overu. Minulý týden se k nám opět dostaly záběry ze Spider-Man: Miles Morales, které udivují schopnostmi nadcházející konzole. Tentorát jde o spuštění hry z hlavního menu přístroje. Hra je ke hraní připravená za krátkých deset vteřin.

Sony si od Playstation 5 slibuje velké věci, a zřejmě podloženě. Prezident Playstationu Jim Ryan se totiž podělil o zajímavou statistiku, podle které prodala nová konzole v předprodejích během prvních dvanácti hodin tolik kusů jako Playstation 4 za prvních dvanáct dní. Společnosti se vedlo skvěle ve druhém čtvrtletí roku, kdy tržby táhly digitální verze her a takřka padesát milionů předplatitelů PS Plus.


Výborně se v předchozím čtvrtletí dařilo i Xboxu, který zahájí novou generaci hraní 10. listopadu speciálním oslavným streamem. Na něm se vystřídá spousta vývojářů během hraní množství her, které si budou moci hráči vyzkoušet na nových Xboxech. Uživatelské prostředí nových konzolí jsme si během týdne už projít stihli, takže záběry z nových her zasytí poslední trošky zvědavosti.

O nové generaci Xboxu se opět rozmluvil i šéf firmy Phil Spencer. Ten zopakoval, že Game Pass se i přes obavy hráčů ze zdražování vyplatí společnosti za současnou výhodnou cenu. Hezká je i Spencerova důvěra v single-playerové hry. V Game Passu by jich osobně chtěl vidět víc, už jen kvůli tomu, že nabízejí hráčům ucelené, unikátní zkušenosti, narozdíl od her jako služeb.


Blíže se představilo Final Fantasy XVI, které spustilo slibovanou webovku s obsahem o novém světě a hlavních postavách. Ve hře budeme hrát za Clyda, který se bude snažit zachránit svého bratra, který byl osudem vybrán jako osoba přemosťující lidský svět se světem ochranitelských entit Eikonů.

Zdroj: Twitter Final Fantasy XVI

Na příběh zasazený ve světě, který formovala přítomnost mocných „mothercrystals“ si budeme ještě chvíli počkat. Možná ale ne tak dlouho, jak jsme původně mysleli. Oficiální Playstation Magazín totiž odhalil jako datum vydání rok 2021 a bude konzolovou exkluzivitou pro Playstation 5. Do konce roku bysme ale neměli čekat žádné další novinky.


A nakonec dvě zprávičky, které se nás v Evropě sice zatím moc netýkají, ale ukazují, jak může vypadat budoucnost herního průmyslu. V první z nich se do poskytování cloudového hraní pustil Facebook se službou Gaming. Ohlášení služby bylo na poměry podobných služeb zvláštně realistické. Facebook neslibuje zázraky a počítá pouze s několika mobilními tituly a ihned hratelnými demoverzemi.

Služba bude ale dostupná zatím pouze v USA, stejně jako cloudové služby Nintenda, které chce tímto netradičním způsobem dostat na platfromu hry, které by si tam jinak díky svým nárokům na výkon jinak ani neškrtli. Prvními odvážnými budou Control a Hitman 3. V Japonsku už tento způsob hraní na Switchi funguje delší dobu. Hráči díky němu na hybridní konzoli hrají třeba remake Resident Evil 3.


Trailery

Ruined King: A League of Legends Story je tahové RPG ze světa League of Legends. První opravdový trailer představuje hlavní postavy, o tom, jak se bude hra hrát, ovšem neřekne nic.

Remake Demon’s Souls vypadá ve více než pěti minutovém videu z hraní nádherně. Sami se podívejte na souboj s oeň plivajícím pavoukem a dobře známou smrt v rukou náročného bosse.

Spider-Man: Miles Morales nabídne k předobjednávkám speciální oblek z filmu Paralelní světy. Ten si zachovává stejnou zpomalenou animaci a bude dostupný ve hře i normálním způsobem, hráči bez předobjednávky ho jen získají pomaleji.

Call of Duty: Black Ops Cold War se celé dva týdny před vydáním ukázalo v launch traileru, ve kterém ustavuje atmosféru studené války.

No More Heroes 3 bude pokračovat v typicky japonsky ztřeštěných tradicích svých předchůdců. Tentokrát ve hře půjde o osud celé Galaxie.


Vyšlo

Watch Dogs Legion

Vývojář: Ubisoft | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One | Metacritic: 75% (PC)

Ghostrunner

Vývojář: ONE MORE LEVEL | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One | Metacritic: 82% (PC)

The Dark Pictures: Little Hope

Vývojář: Supermassive Games | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One | Metacritic: 73% (PC)

PACER 

Vývojář: R8 Games | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One | Metacritic: 76% (PC)

Carto

Vývojář: Sunhead Games | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One, Switch | Metacritic: —


Na konec

Málokdo by čekal, že televizní reklama k Assassin’s Creed Valhalla bude svým vibem připomínat spíše reklamu na Old Spice než ochutnávku epického dobrodružství. Eivor v moderně pojaté ukázce nicméně pobavit dokáže.


V pátek se na obrazovky vrátil Mandalorian a z vysílaného seriálu chce zjevně těžit i Xbox. V obchodech se má v listopadu objevit speciálni verze ovladače inspirovaná brněním hlavního hrdiny.


Seriál Mandalorian je prostě moderní fenomén, takže u něj ještě chvíli zůstaneme. I když vývojáři Star Wars: Squadrons upozorňovali, že se nemáme těšit na dodatečný obsah po vydání, zřejmě udělali výjimku kvůli Baby Yodovi. Toho si budete moci posadit na palubovku své vesmírné stíhačky.

Zdroj: EA


Fall Guys se nedávno vydali na honbu za co největší využitím úspěšné značky. Jako ukázku toho, jak moc je netradiční battle royale populární, teď do hry míří kostým legendární Godzilly. Zmutované monstrum dorazí do hry příští týden.


Jak jste reagovali na odklad Cyberunku vy? Novinář Gene Park zjevně dost negativně.