Zavřít reklamu

Week Over #4: Rambo proti Terminátorovi, zcestovalý Assassin a pracovitý Kodžima

Studia minulý týden lákala na svoje podzimní hity.

26. 10. 2020    

Nově pro Vás připravujeme každé pondělí přehled nejdůležitějších herních novinek týdne. V novém bilancujícím seriálu Week Over Vám na jednom místě přinášíme to nejdůležitější, co se v herním průmyslu za uplynulý týden událo.

Mortal Kombat 11 láká na svého nového bojovníka. Do hry nepřichází nikdo jiný než Rambo, který si to v novém traileru rozdává kromě jiného i s Terminátorem.


Během týdne se nám vyrojilo několik zvěstí o vývoji zatím neoznámených her. Tou největší je určitě zpráva o nové hře od Hidea Kodžimy. Zprávu stihlo studio Kojima Productions už potvrdit. Zatím ale nevíme, co nás přesně čeká, Kodžima ale už dlouho mluví o své touze vytvořit hororovou hru.

Když Kodžima dříve pracoval u Konami, chtěl vytvořit další díl série Silent Hill. Jako prototyp dokonce vytvořil krátkou, ale přitom děsivou, hříčku P.T. A během týdne se opět vrátily drby o nové hře ze světa opuštěného městečka, která by tentokrát mohla být playstationovou exkluzivitou.

Novou hru zjevně připravují i u Sucker Punch. Po úspěšném Ghost of Tsushima opět hledají kreativce s dobrou znalostí japonské historie. Po nových zaměstnancích specificky požadují znalost feudálního období země vycházejícího slunce. Je těžké si tedy představit, že by mělo o zcela novou IP, odehrávající se ve stejné době jako Ghost.


Assassin’s Creed Valhalla nebude nudit ani po skončení příběhové kampaně. To nám slibuje Ubisoft ve videu, ve kterém představuje chystaná rozšíření, placená i bezplatná. Eivor doprovodíme v příštím roce na divokou dovolenou v Irsku i ve Francii.


Při těšení se na nového Assassina se maličko zapomíná na Immortals Fenyx Rising, které vychází na začátku prosince. Hru si měli možnost vyzkoušet vybraní novináři a pějí na ní chválu. Černý kůň letošního podzimu se tento týden připomněl ve třech ukázkách.


A u francouzského vydavatele ještě chvilku zůstaneme. Ubisoft představil svou novou službu Connect. Ta nahradí služby Club a Uplay. Důležitou vlastností nové služby je podpora přesouvání savů ve hrách mezi platformami. Možnost budou podporovat nové hry vydavatele a znamená například to, že nového Assassina můžete rozehrát na Playstation 4 a bez problémů dohrát třeba na novém Xboxu.


Playstation 5 dorazila k vybraným novinářům. Dojmy z hraní na novém Xboxu jsme mohli slyšet už před pár týdny, uvidíme, jak se s ostrou zkouškou popasuje konzole od Sony. Vybraní šťastlivci zatím mohli postovat jen fotky balení. Embargo zřejmě padne už v pondělí.


I když zrovna Marvel’s Avengers svádějí bitvu s nízkým počtem hráčů a odkládají díky přemísťování zdrojů next-gen verzi hry, původní prodeje jsou pro Square Enix velký úspěch. Avengers se stalo nejprodávanější zářijovou hrou ve Spojených státech a jde od druhé nejůspěšnější digitální vydání vydavatele (překonalo je jen Final Fantasy VII Remake).


Série Halo připomněla svou minulost i budoucnost. Sérii starších dílů Halo Master Chief Collection studio 343 Industries optimalizuje pro nové Xboxy, aby běžela ve 4K při 120 snímcích za vteřinu. Microsoft se zjevně o své multiplayerové tituly náležitě stará, stejnou péči totiž dostane i páté Gears of War.

A co next-genové Halo Infinite? S produkcí hry jsou prý stále problémy a Microsoft zvažuje možnost, že vydá singlepayer a multiplayer zvlášť. Přidal by se tak ke hrám jako GTA V nebo Red Dead Redemption 2, který režim pro více hráčů vydaly také se zpožděním. V jejich případě šlo však o původně zamyšlenou strategii.


Britský Playstation Magazín vyzradil, že Final Fantasy XVI vyjde už příští rok a exkluzivně pro Playstation 5. Co se týče exkluzivity, půjde spíše o časový charakter, jako v případě remaku sedmého dílu. Vydání v roce 2021 ale nejspíš nečekal nikdo, zvláště potom, co sami vývojáři prozradili, že se na prvním traileru muselo hodně pracovat – hra totiž není ve fázi, kdy by se mohla ukazovat světu jen tak.


Blizzard ohlásil, že přestane vyvíjet nový obsah do druhého Starcraftu. Studio tak už kompletně zanevřelo na žánr, který mu z velké části přinesl slávu. Skupinka bývalých zaměstnanců studia se tak sebrala a založila vlastní studio Frost Giant, ve kterém chtějí real-time strategie sami vzkřísit.


Někteří vývojáři stále nezanevřeli na starší konzole. Naughty Dog připravilo nový update pro The Last of Us Remastered, který  mimo podpory hraní na nové konzoli zázračně zrychluje notoricky pomálé načítání původní hry. Fanoušek vytvořil video, které rychlejší načítacé časy hezky ilustruje.

Nové hry

Amnesia: Rebirth

Studio: Frictional Games | Platformy: PC, PS4 | Metacritic: 83% (PC)

Disc Room

Studio: Terri, Dose, Kitty, and JW | Platformy: PC, Switch | Metacritic: 83% (PC)

Pokémon Sword and Shield: Crown Tundra

Studio: Game Freak | Platformy: Switch | Metacritic: —

Doom Eternal: Ancient Gods

Studio: Id Software | Platformy: PC, PS4, Xbox One | Metacritic: 81% (PS4)

Scourgebringer

Studio: Flying Oak Games | Platformy: PC, Xbox One, Switch | Metacritic:  75% (PC)

Na konec

Britská pobočka Playstationu vydala krásné video, ve kterém rekapituluje dosluhující generaci hraní. Každou vteřinu věnovala jedné hře.


V rámci předvolební kampaně k americkým prezidentským volbám si kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez zahrála na Twitchi populární Among Us. Přilákala více než 400 tisíc diváků a na to nejelpší ze streamu se můžete podívat na videu níže. Je tohle budoucnost politických kampaní?


Raper Travis Scott se stal strategickým obchodním partnerem Playstationu – skutečnost, kterou oznámilo prazvláštní video s hlavními členy týmu, odpovědného za novou konzoli.


Yakuza: Like a Dragon si utahuje z trailerů, lákajících na schopnosti nové generace konzolí.