Zavřít reklamu

Ghost of Tsushima se možná vrátí. Vývojáři shánějí experty na feudální Japonsko

Opraví noví členové týmu největší neduh prvního dílu?

21. 10. 2020     Zdroj

Ghost of Tsushima učaroval toto léto hráčům natolik, že si ho, byť nepřímo, zvolili za nejlepší hru této konzolové generace. Není se proto čemu divit, když se k nám dostane taková zpráva jako dnes. Vývojáři ze Sucker Punch začali hledat nové zaměstnance, kteří by jim pomohli při vývoji nového projektu. Jejich inzeráty pro pozice scénáristy a umělce doslova vyžadují seznámenost s japonskou kulturou a historií feudálního období země, ve kterém se Ghost of Tsushima odehrával.

Sucker Punch narazili s prvním dílem na zlatou žílu a je jasné, že ani jejich chlebodárci v Sony nechtějí jen tak promarnit možnost vytěžit z populární hry co nejvíc. Martin ve svojí recenzi chválil brilantní hratelnost a nádherné audiovizuální zpracování, Ghostovi to ale trošičku skřípalo v oblasti vyprávění vtahujícího příběhu, jež úplně nezvládal. Nový scénárista by tak případné pokračování mohl nakopnout tím správným směrem.

Pokud jste se začali třást jen nad myšlenkou pokračování a už teď se začítate do knih o japonské historie, abyste zkusili svou šanci jako scénarista sequelu, můžete si čekání na odezvu od vývojářů zkrátit zahráním nového módu Legends. Ten dorazil do původní hry minulý týden a přidává zcela nový příběh pro dva hráče a čtyřčlenný multiplayerový režim, ve kterém čelíte hordám nepřátel. Reakce na Legends jsou zatím obecně velice pozitivní, takže se není třeba bát toho, že by šlo jen o neumětelnou snahu, jak vytáhnout z hráčů další peníze. Koneckonců nový mód je zcela zdarma.

Ghost of Tsushima bude při vydání Playstation 5 těžit z funkce Game Boost, která určité hry díky zvýšenému výkonu konzole ppořádně upraví. Na nové Playstation si ho budete moci zahrát ve 4K rozlišení při šedesáti snímcích za sekundu už 19. listopadu, kdy se nová stroj dostane i do našich obchodů.