Zavřít reklamu

Ubisoft spustí službu Connect, která hráčům usnadní přechod na nové konzole

Ubisoft oslaví příchod nové generace hraní novou službou.

22. 10. 2020     Zdroj

Ubisoft představil svou novou službu Ubisoft Connect, která vznikne spojením nynějšího Uplay a Ubisoft Club. Díky ní budou nové hry od francouzského vývojáře podporovat cross-play a, co je možná důležitější, možnost přenášet dosažený herní postup mezi jednotlivými platformami. Usnadní tak hráčům přechod na novou generaci konzolí.

O velkou věc jde zejména pro hráče na Playstationu. Ten narozdíl od konkurenčního Xboxu nenabízí u všech her garantovanou možnost přesunout savy na novou konzoli. Se špatnou zprávou ohledně budoucí ztráty herního postupu na Playstationu přišly zatím například Yakuza: Like a Dragon nebo Maneater. Možností přesunout si savy budou disponovat všechny budoucí hry vydavatele.

Novou službu Ubisoft spouští 29. října společně s vydáním Watch Dogs: Legion. Služba bude dostupná na všech velkých platformách.  Podporu Connectu získá většina multiplayerových her Ubisoft v čele s Rainbow Six Siege a Division 2. Jako odškodnění za ukončení Ubisoftu Clubu, který hráče doteď odměňoval za určitě herní aktivity, poskytne hráčům zdarma všechny možné odměny z her, které nebudou novou službu podporovat. Odměn je více než tisíc.