Zavřít reklamu

Playstation 5 prodala více kusů za prvních dvanáct hodin než PS4 za prvních dvanáct týdnů

Playstation 5 trhá rekordy v předobjednávkách

28. 10. 2020     Zdroj

PS5NaBoku

CEO japonské společnosti Jim Ryan se pochlubil dech vyrážejícími prodeji nadcházející konzole. Během prvních dvanácti hodin předprodejů ve Spojených státech se páté Playstation prodalo víc než během dvanáctí týdnů od startu objednávek její předchůdkyně, o konkrétní čísla se však nepodělil. Ryan dodal, že v den vydání konzole, který v USA proběhne už 12. lsitopadu, bude problém novou Playstation sehnat.

Většina internetových obchodů hlásila vyprodáno už během prvních dnů předobjednávek, a i někteří z těch, co měli štěstí a stihli si konzoli předobjednat, narazili na následné zprávy o menších zásobách produktu a odložení doručení na začátek příštího roku. Herním konzolím nyní nahrává fakt, že lidé hledají nové způsoby, jak se v době pandemie zabavit doma a next-gen systémy tenhle požadavek splňují takřka bezvýhradně.

Jim Ryan je určitě se současnou situací Playstation 5 nadmíru spokojen. Už dříve se nechal slyšet, že očekává obrovské prodeje. Dle jeho slov by se nové Playstation mělo do dubna 2021 prodat až patnáct milionů kusů. Japonská konzole zatím vede v předobjednávkách, uvidíme ale, jak si povede v následujícch měsících a letech. Do našich obchodů dorazí 19. listopadu.