Zavřít reklamu

Playstation má ambiciózní plány. Prodeje PS5 v prvním fiskálním roce mají dvojnásobně překonat PS4

Skromné odhady Playstationu prostě nejdou.

6. 10. 2020     Zdroj

Playstation si zjevně hodně věří. CEO společnosti Jim Ryan se v rozhovoru nechal slyšet, že prodeje Playstation 5 v prvním fiskálním roce (tedy do konce března 2021) mají hravě překonat výsledky minulé konzole. Playstation 4 se za stejné období po vydání prodalo kolem sedmi milionů kusů. Do konce března 2021 má přitom být vyrobeno nějakých patnáct milionů nových Playstationů, množství, které by se mělo podle Ryana ihned vyprodat.

Prohlášení vychází z úspěšných předprodejů konzole, která je prakticky všude vyprodaná a internetové obchody většinou hlásí jako další možný termín dodání až únor příštího roku. Samozřejmě nemáme informace o tom, kolik kusů Sony do předprodejů uvolnilo, a jestli nějaké nebyly alokovány k normálnímu prodeji. Pokud by se splnil Ryanův plán, překonala by Playstation 5 i start nejlépe prodávané konzole všech dob, Playstation 2. Ta prodala během prvního fiskálního roku přes deset milionů kusů, měla však výhodu v dřívějším datu vydání – na japonském trhu se prodávala už od března 2000.

K naplnění ambiciózního plánu, či naopak k jeho zhatění, může přispět pandemie nového koronaviru. Na jednu stranu existuje spousta lidí, kteří si nemohou v tuto chvíli konzoli dovolit, na druhou ale zas lidé lační po nových způsobech zábavy v bezpečí domova. A ten by jim nová konzole s next-gen vychytávkami určitě mohla poskytnout. Playstation 5 vychází ve vybraných regionech 12. listopadu, k nám dorazí o týden později.