Zavřít reklamu

Resident Evil zamíří na Netflix, Yakuza přímo do kin

Herní adaptace lákají čím dále více diváků i filmových tvůrců

28. 9. 2020     Zdroj

Během herní akce Tokyo Games Show jsme se dočkali hned dvojice filmových a televizních oznámení. Seriál na Netflixu dostane hororová série Resident Evil. Animovaný Resident Evil: Infinite Darkness se zaměří na dva oblíbené hrdiny herní série, Leona S. Kennedyho a Claire Redfield. Streamovací služba láká na dynamické akční scény plné napětí, které nám ukážou známý svět ze zecela nového úhlu pohledu.

O produkci se postará producent herní série Hirojuki Kobajaši, který už má zkušenosti s trojicí animovaných filmů ze stejného univerza. Společně s Infinite Darkness plánuje Netflix i hraný seriál, zatím pojmenovaný jednoduše Resident Evil. O tom toho taky zatím nic moc nevíme, a stejně jako nově ohlášený kousek by měl dorazit někdy v průběhu roku 2021.

Filmovou adaptaci dostane i u nás poměrně neznámá série městských akcí Yakuza. Japonská odpověd na GTA se od západní série odlišuje zejména důrazem na osobitější přístup k soubojům, kdy hlavní hrdina mlátí padouchy holýma rukama. Mnozí z nás ale sérii poznají z množství absurdních obrázků, které vyzdvihují například yakuzovskou posedlost pečlivou simulací karaoke vystoupení. O filmu se dozvíme víc informací až později. Tvůrci nechtějí proces uspěchat a nabídnout divákům tu nejlepší verzi Yakuzy na stříbrném plátně.

Gangster v bílém obleku zpívá karaoke.

Karaoke minihry jsou stálicí japonské série.

Během čekání na adaptace se však obě série představí v nových hrách. Osmý Resident Evil s podtitulem Village vychází během příštího roku na PC, Playstation 5 a nové Xboxy, a možná dorazí i na starší konzole. Svět Yakuzy se znovu objeví v Like a Dragon, které střídá žánr městské akce za tahové RPG s absurdním výběrem povolání. Bojovat v tahových soubojích jako muzikant či kuchař budeme už 10. listopadu, kdy vyjde jako launch titul pro nové Xboxy.