Zavřít reklamu

Ovladač k PS5 dokáže imitovat pavoučí smysl a zaseknuté zbraně

Vývojáři si nové schopnosti ovladače nemůžou vynachválit.

21. 8. 2020     Zdroj

Ovladač k PS5 v bílé barvě.

Čím dál víc toho víme o ovladači k Playstation 5, tím víc začíná vypadat jako zprvu nenápadná, ale přitom klíčová zbraň nové konzole. S ovladačem přecejenom interagujeme během hraní nepřetržitě a různé způsoby, kterými nás Sony do dění na obrazovce nyní může vtáhnout, se zdají být nekonečnými. Alespoň to tak vypadá dle detailních popisů vývojářů v novém příspěvku na Playstation blogu.

Playstationová exkluzivita Spider-Man: Miles Morales si bude vlastnostmi ovladače pomáhat k přenesení Milesova pavoučího smyslu na hráče. Hmatová odezva hráčům pomůže zjistit, z jakého směru přijde nebezpečí. Pomocí lepšího systému kontroly jednotlivých vibrací dokážou vývojáři navodit prostorovou opatrnost pavoučího muže jako nikdy předtím.

Nedávno odložená střílečka Deathloop přenese hráče do hry jiným způsobem. Během přestřelek ve hře může dojít k zasekávání zbraní. Při této příležitosti se zaseknou trigerry v ovladači. Předpokládám, že kromě přenesení pocitu tak vývojáři dokážou věrně přenést i sadu frustrujících emocí. Pro vývojáře z Arkane Studios jde určitě o neskutečnou chuťovku k vylepšení jejich tradičně imerzivních her.

Dva vrazi v Deathloop po sobě navzájem střílejí.

Ovladač k PS5 vám při zaseknutí zbraně v Deathloopu zasekne i ovladač.

O zapojení novinek se rozpovídala i řada dalších vývojářů. Plný potenciál ovladače využije k navození lepšího pocitu z řízení Gran Turismo 7, lepší kontrole jednotlivcýh zbraní v Ratchet & Clank: Rift Apart a k rozlišení pocitu při procházce na různých površích v Astro’s Playroom. Společně s článkem Sony uvedlo i reklamní klip, který má lákat právě na nové schopnosti konzole vtáhnout hráče do hry.

Playstation 5 bysme se měli dočkat někdy během listopadu. Oficiální datum stále, narozdíl od konkurenčního Xboxu, neznáme, ale množství vodítek směřuje k listopadovému datu zahájení prodeje. Poslední z nich bylo frázování u oznámení nového doplňku k Fortnite, jež naznačilo, že 13. listopadu budou už obě konzole na trhu.