Zavřít reklamu

Steam začal podporovat ovladač Switch Pro Controller

Steam začal podporovat další herní ovladač, který je mezi hráči velmi oblíbený. Na své si tak konečně přijdou skutečně všichni.

3. 5. 2018    

V herním světě naleznete mnoho nesmiřitelných rivalů, kteří jsou přesvědčeni o tom, že právě jejich pravda je ta správná. Skvělým příkladem může být například rivalita mezi hráči na PS a Xboxu, konzolích a PC či mezi hráči hrajícími s klasickými myškami a klávesnicemi nebo gamepady. A právě poslední zmíněný tábor dostal teď od Steamu solidní vzpruhu.

Pokud patříte mezi hráče, kteří holdují hraní na herním ovladači, nejspíš jste zaznamenali, že zatímco ovladače od Xboxu a Playstationu Steam krom klasických “počítačových” bez problému podporoval, herní ovladač Swith Pro Controller podporu neměl. To se ale naštěstí dneškem změnilo. Valve totiž začalo ovladače od Nintenda podporovat.

V tuto chvíli je podpora umožňována pouze skrze testovacího Beta klienta Steamu. Dá se však očekávat, že až se vše dotáhne k dokonalosti, podpora se rozšíří i na klienta standardního. Ovladač se pak připojuje klasicky přes Bluetooth a nebude ho problém propojit jak s klasickými PC, tak i s Macy od Applu. “Myslíme si, že je to skvělé zařízení se sadou funkcí, které se skvěle hodí do vaší Steam knihovny,” uvedlo Valve na svém blogu. 

Pokud jste tedy majiteli Pro Controlleru, můžete začít jásat. Váš oblíbený ovladač totiž dostává s podporou Steamu zcela nový rozměr.

Zdroj: cultofmac