Zavřít reklamu

K iPhonům a iPadům lze konečně jednoduše připojit herní ovladač od Xboxu či PlayStationu

Štvalo vás, že jste na svůj iPhone či iPad stáhli z App Storu skutečně perfektní hru, ale museli jste si jí zahrát jen přes ovládací prvky na displeji a nikoliv třeba přes DualShock z PlayStationu? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Těmto problémům je konec. Apple přidal s příchodem iOS 13, který vydal minulý čtvrtek, […]

23. 9. 2019    

Štvalo vás, že jste na svůj iPhone či iPad stáhli z App Storu skutečně perfektní hru, ale museli jste si jí zahrát jen přes ovládací prvky na displeji a nikoliv třeba přes DualShock z PlayStationu? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Těmto problémům je konec.

Invalid post ID.

Apple přidal s příchodem iOS 13, který vydal minulý čtvrtek, podporu gamepadů od Xboxu či PlayStationu iPhonům. Zítra pak vyjde nový operační systém pro iPady, díky kterému bude možné ovladače připojit i k nim, což je jistě skvělá zpráva. Například legendární GTA: San Andreas, které v App Storu dostupné je, si tak budete moci konečně vychutnat jinak než na počítači či herní konzoli a to skutečně znamenitě.

Herní ovladače se k iPhonům a iPadům připojují naprosto jednoduše. Jelikož mají Bluetooth, stačí na nich stlačit tlačítko pro spárování a pak už jen vyčkat, až se v nabídce Bluetooth objeví. Jakmile se tak stane, stačí na ně tapnout a ty se rázem připojí. Ale pozor, všechny hry herní ovladače nepodporují, některé pak přes ně lze ovládat dosti krkolomně. Nezbývá tedy než doufat, že se s tím vývojáři v brzké době popasují a hry budou s gamepady velmi dobře hratelné. To vše však ukáže až čas.