Zavřít reklamu

Deathloop nabírá zpoždění. Počkáme si na něj do příštího jara

Vývojáři se na rozdíl od hlavních postav nedokážou uzavřít do časové smyčky

19. 8. 2020     Zdroj

Nájemná vražedkyně v Deathloop střílí ze dvou zbraní najednou

Další hra od Arkane Studios, střílečka o zabijácích uvězněných v časové smyčce, nabírá zpoždění. Deathloop, jež měl původně vyjít krátkou dobu po vydání Playstation 5, nakonec uvidíme až ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Vývojáři v oznámení jako důvod k odkladu uvádějí pandemii a okolnosti s ní spojené. Práce z domova prý neumožňuje v původně ohlášený termín přinést hráčům takovou zkušenost, jaká se dá čekat od next-genového titulu a od hry od Arkane Studios. Autoři Dishonored a Prey sami vyjadřují své zklamání a doufají v rychlý průběh zbývajícího vývoje.

Hra staví na konceptu dvou zabijáků uvězněných ve stále se opakující časové smyčce. Jeden z nich se pokouší ze smyčky dostat, zatímco druhé se v ní líbí a udělá vše pro to, aby se nic nezměnilo. Deathloop láká na unikátní styl multiplayeru, ve kterém se do hry bude moci připojit druhý hráč, jež se bude snažit pokazit snažení prvnímu hráči.

Deathloop je další z řady her, které se staly obětí nových pracovních podmínek během světové pandemie. Čas navíc si už tento rok vzal například Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade – The Bloodlines 2 nebo Baldur’s Gate III. Deathloopu se snad už dočkáme v nově ohlášeném termínu v druhém čtvrtletí 2021 na Playstation 5 a PC.