Zavřít reklamu

Microsoft chystá záhadný ovladač pro Xbox

Microsoftu zřejmě unikl před E3 nový ovladač pro konzoli Xbox. Co je ale vlastně zač?

15. 5. 2018    

Jsou jen dvě varianty. Buď si z nás někdo dobře střílí, anebo Microsoftu utekl design nového ovladače pro konzoli Xbox. Co to ale je? Ovladač vypadá více než netradičně. Design je hodně zvláštní a vymyká se zcela všemu, co jde s aktuálními trendy. Uživatel, který potvrdil jeho existenci jej popisuje jak Projekt Z (Zephyrus).

Xbox myslí i na handicapované hráče

Ještě je zde však varianta názvu – Xbox Adaptive Controller. Server Windows Central je přesvědčený, že ovladač je pro hráče s tělesným postižením. Ostatně by se nebylo čemu divit. Bill Gates je velký zastánce charity a podobných aktivit, tedy dává smysl, že se Microsoft snaží s něčím podobným přijít i u své konzole.

Ovladač má mít konfigurovatelná obě tlačítka A a B, přičemž má tlačítko Xbox pro návrat do dashboardu, také směrová tlačítka a rovněž přepínací módy. Rovněž nabízí USB port a 3,5mm jack pro sluchátka. Horní řada ikonek naznačuje, že by mohl mít hodně tlačítek dotykových. Ale to nelze z obrázku příliš vyčíst.

Uvidíme, zda se tento únik ukáže jako pravdivý. Nicméně uživatel h0x0d má zřejmě blízko k herním studiím a celému průmyslu, neboť jeho informace se poslední dobou shodují s tím, co přijde. Již mnohokrát se podařilo fanouškům si vystřelit nejen z novinářů, ale i herních studií a vývojářů. Pokud je ovladač reálným produktem, tak bude představen na E3.

Zdroj: windowscentral.com