Zavřít reklamu

Nintendo hlásí rekordní zisky. Prodalo se už 70 milionů Switchů

Nintendo může děkovat hlavně výdrži nového Animal Crossingu

5. 11. 2020     Zdroj

Nintendo odhalením finančních výsledků za druhé čtvrtletí roku dává konkurenci vědět, že i během nadcházející obchodní války mezi Sony a Microsoftem nechce hrát druhé, tedy spíš třetí, housle. Japonské firmě se během tří letních měsíců neskutečně dařilo a její produkty překonaly důležité milníky. Tím největším je zřejmě meta sedmdesáti milionů prodaných Switchů. Hybridní konzoli na to stačily pouhé tři roky.

Těžko uvěřitelné prodeje hlásí i Animal Crossing: New Horizons. Hra, která si pro své vydání nechtěne vybrala ideální období světové pandemie, hlásí celkem 26,4 milionů prodaných kusů. To je po šesti měsícíh od vydání obrovský úspěch hry, která si udržuje dobré prodejní výsledky v průběhu celého roku. Na dohled má navíc zatím nejprodávanější hru na Switchi, Mario Kart 8, kterého se zatím prodal takřka 29 milionů kusů. Prodeje softwaru v září podpořila i kolekce starších her Super Mario 3D All-Stars. Té se během krátkého měsíce po vydání stačilo prodat už 5,2 milionu kusů.

Kolem a kolem zaznamenalo Nintendo 73 procentní nárůst v tržbách oproti stejnému období v minulém roce. Lepší finanční výsledky hlásí celý herní průmysl, pro Nintendo ale úspěch znamená lepší nakročení do nové generace hraní, kam by se dle zvěstí mělo nakonec i ono vydat s novým strojem v podobě výkonnější verze Switche.

Invalid post ID.