Zavřít reklamu

Konec spekulacím. Hry z PS1, PS2 a PS3 si na nové Playstation nezahrajeme

Vysněná fíčura vypadala až moc dobře na to, aby to byla pravda.

1. 9. 2020     Zdroj

PS5NaBoku

Během posledních měsíců na internetu začala proletovat zvěst, že by možná nová Playstation byla schopná přehrávat hry jejích postarších předků. V kombinací s tvrzením, že by takové hry dokázala konzole pomocí složitých algoritmů i inteligentně upscaleovat do vysokých rozlíšeních, se tato neodhalená fíčura stala mým nejvymodlenějším přáním. Únik ze stránek Ubisoftu teď ale přecejenom naznačuje, že tato vlastnost v realitě existovat nebude.

Invalid post ID.

V sekci často zodpovídaných otázek francouzský vydavatel uvedl, že jeho hry ze starších konzolí na Playstation 5 fungovat nebudou. Poté informaci ze stránek stáhl. Vypadá to tedy, že fantastickým očekáváním je konec a budeme se muset spokojit „jen“ se zpětnou kopatibilitou drtivé většiny her z PS4.

Množství starších titulů nabízí Sony k zahrání na vé streamovací službě Playstation Now. Ta však není dostupná ve věštině zemí, včetně té naší. Firma podle posledních informací plánuje vytáhnou se službou do boje proti Microsoftu a jeho xCloudu. Konference, představující zatím neoznámené novinky o další generaci Playstation, bysme se měli dočkat někdy na začátku září.