Zavřít reklamu

Pod Playstation 5 se budou ohýbat stolky

Spekulanti řadí novou konzoli od Sony k těm rozměrnějším.

13. 6. 2020     Zdroj

Cena Playstation 5 - obrázek konzole

Čtvrteční odhalení podoby Playstation 5 následovaly rozporuplné reakce. Černobílý futuristický design se odlišuje od všech předchozích generací konzole. Společnost během jeho odhalení navíc neodhalila jeho skutečnou velikost. Zvídaví fanoušci se tak dali do práce a zajímavé výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Invalid post ID.

Podle poměrné velikosti portů a mechaniky v těle konzole bude prý nová Playstation skutečným obývákovým kolosem. Svou velikostí má předčít nejen hranatý Xbox Series X, ale i nechvalně rozložitý původní model Playstation 3. Svá zjištění ilustrovali na Twitteru uživatelé Evil Boris HDR a Callum Uwunderwood.

Playstation 5 je značně větší než Xbox Series X.

Xbox Series X a Playstation 5. Zdroj: https://twitter.com/EvilBoris

 

Playstation 5 je nerozměrnější konzolí posledních tří generací.

Zdroj: https://twitter.com/DevRelCallum

Sluší se dodat, že společně s rozměrnou klasickou verzí konzole přijde na trh i její sestřička bez blu-rayové mechaniky. Ta bude spoléhat na digitální verze her a streamovací služby. Při představování jsme se navíc nedozvěděli o konzoli žádnou další relevantní novinku. Hlavním bodem průmyslových drbů je stále propíráná schopnost zpetně kompatibility, dle nějakých zdrojů sahající až k úplně první Playstation.