Zavřít reklamu

Mercenaries 2: World in Flames – Recenze

Nabušená recenze hry Mercenaries 2: World in Flames!

1. 2. 2011    

Dnes se podíváme na jeden ze starších titulů, nicméně proč si o něm něco nepovědět že? Existuje několik způsobů, jak zmírnit potlačovanou agresi. Někteří lidé celé hodiny buší do boxovacího pytle. Jiní zase hrají konzolové série God of War nebo Gears of War. Pisálci si zase vylévají vztek na internetových fórech. A ti mírnější zkouší pozdrav slunci. Ovšem je tu i jiná, mnohem zábavnější alternativa a tou je druhý díl akční pecky o hrstce žoldáků. Při které si nejenom vybijete vztek, ale i hezky odpočinete.

Svět vám bude opět ležet u nohou

Jak už název prozrazuje, svět bude doslova v plamenech. Nebo spíš Venezuela, zde se totiž odehrává děj hry. Vaše parta dostane lukrativní nabídku, zachránit uvězněného generála. Po menší přestřelce a vyhození celé budovy do povětří, vytáhnete generála ze zatuchlého vězení a odvezete ho k bohatému Romanu Solanovy. Bohužel za dobře udělanou práci dostanete jinak zaplaceno, než jste zvyklí a tím nemyslím v eurech, ale kulkou mezi oči. Naštěstí z této prekérní situace uniknete jen s dírou v zadku. Jelikož má Solano pořádnou armádu, tak k vykonání pomsty budete potřebovat pomoc od místních. A taky pořádnou kupu výbušnin. Předtím než začnete operovat ve Venezuele, musíte si zvolit žoldáka, za kterého budete hrát. Na výběr máte ze tří a každý z nich má speciální schopnost. Mattias Nilsson je hláškující Švéd, který si libuje v šílenostech a chaosu. Jeho postava se dokáže rychleji regenerovat. Parťák Chris Jacobs na všechny problémy reaguje ironickým úsměvem a vychytralými poznámkami. Chris dokáže pobrat více munice než ostatní. A třetím do party je Jennifer Mui. Nejdražší žoldák planety, kterému záleží pouze na penězích. Mezi její schopnosti patří rychlejší běh. Ale abyste se na nepřátelském území vyznali, bude vám pomáhat přes vysílačku Fiona Taylor. Zná totiž všechny frakce a úkoly. Přes satelit vám může poslat zbraně, vozidla nebo vojenskou podporu.

Frakcí je tu požehnaně

Je zde hned několik rozdílných frakcí bojujících o kontrolu nad srdcem a duší obyvatel a především cennými zdroji dostupnými ve Venezuele. Navázání prvního kontaktu s frakcí a spolupráce s ní není jen nejlepší cestou k získání zásadních informací o tom, co dělat dále, ale je také nejlepší cestou k získání hotovosti, zbraní, zásob a náletů. Každá frakce může být vůči vám přátelská, neutrální či nepřátelská. Abyste u frakce získali přátelský status, musíte plnit jejich zakázky. Musíte si ovšem dát pozor, abyste někoho z přátelské frakce nechtěně nezabili. Pokud by se tak stalo, jednotky vás budou chtít okamžitě nahlásit. Na radaru vám začne blikat ,,bonzák“ a spustí se časový odpočet. Máte jen chvíli na to, abyste ,,práskače“ zlikvidovali a zachránili si kůži. Pokud to ovšem nestihnete, znepřátelíte si frakci a navíc na vás přivolá jednotky ze zálohy. A to ne ledajaké, záložní posily dorazí ve formě nepřátelských vrtulníků a transportérů s vojáky. Naštěstí někteří mají méně jednotek. Ve hře jsou frakce jako Partyzáni, Univerzální Petrolej (UP), Piráti, Čína a Alianční Národy (AN).

Hlavním úkolem v misích je dobýt nepřátelskou základnu. Můžete ji vždy obsadit několika způsoby. Při dobývání vám také mohou pomoct podpůrné jednotky přátelské frakce. Když misi splníte, dostanete za to peníze a možnost nakupovat u velitele přebrané základny. Koupíte si tak například novou helikoptéru, bojový člun nebo několik různých druhů náletů. Ty se mohou hodit na těžce opevněné pevnosti. Kromě normálních misí hra obsahuje také bonusové úkoly. Ty obsahují různé závody, hledání peněz nebo kradení paliva, které je důležité při dopravě helikoptérou. V operační základně si můžete vyzkoušet střelecký trénink. A nebudete střílet jen z pistole, ale i ze samopalu, bazuky nebo odstřelovací pušky. Když stihnete v časovém limitu sestřelit všechny sochy nebo dokonce padající auta, dostanete za to nové oblečení pro postavu. Kdybyste si chtěli hraní ještě trochu více oživit, můžete před začátkem hry zapnout kooperační režim. Ten je pouze v online podobě. Navíc se nemáte jak domluvit s druhým hráčem, jelikož chybí chat. Ale můžete si vyzkoušet, že jeden hráč bude řídit a druhý střílet po všem, co vjede do cesty. Nebo taky šílené duely v autech, člunech či dokonce v tancích. Nemluvě o bláznivé jízdě ze strmého svahu na motorkách nebo dokonce kradení vrtulníku za letu. V jedné misi budete mít za úkol ukrást tank. Při krádeži musíte mačkat bryskně kupu tlačítek a modlit se, aby to vyšlo, nebo z vás zbude jenom mastný flek.

Tady se pěšmo nechodí

Mercenaries 2 obsahuje obrovskou mapu. Je plná hor, měst, vesniček a deštných pralesů. Na moři objevíte ostrovy, těžařské rafinerie a nespočet gigantických lodí, na kterých si užijete kupu zábavy při jejich ničení. V této hře můžete srovnat se zemí cokoliv od malého domečku přes celé město. Výbuchy jsou strašně realistické. Ale i nepřátelé umí pár takových udělat a to se potom hezky zapotíte ve snaze z nich utéct. Jenže když je všechno okolo vás zničené. Všechny domy, auta a tak dále, budete muset jít po svých ale na to je mapa příliš velká. Můžete si třeba ukrást dopravní prostředek, jak už bylo řečeno nebo si ho prostě nechat poslat. Když například skončíte uprostřed moře a nikde není v blízkosti loď, můžete si ji klidu nechat poslat přímo k vám. Takže když skončíte někde v zapadákově, rychle se tak odtamtud můžete dostat. Hra bohužel obsahuje i pár chybiček. Mezi ně patří špatné nastavení rozlišení nebo dokonce spadnutí celé hry. Dále grafika je sice perfektní, ale jen do té doby než se kouknete na vzdálený horizont, tam už krapet hapruje. Na ovládání si musí člověk zvyknout a je trochu konzolové, ale to je tak asi všechno. Jinak je hra velice chytlavá. Hlavně díky ničení jakýchkoliv objektů a náplni misí. Ty jsou velmi zábavné a různorodé. Užijete si jak klidné ježdění po horách, tak třeba složitější mise při kterých použijete hned několik různých způsobů řešení.

Klady

- Otevřený svět
- Množství vozidel
- Skvělá hratelnost
- Zničitelnost prostředí

Zápory

- Technické nedostatky
- Množství chyb

Hodnocení: 80%