Zavřít reklamu

Week Over #8: Seriál podle Last of Us dostal zelenou, Playstation 5 konečně v Česku a nominace na hry roku

Další týden, další spousta novinek.

23. 11. 2020    

Nově pro Vás připravujeme každé pondělí přehled nejdůležitějších herních novinek týdne. V novém bilancujícím seriálu Week Over Vám na jednom místě přinášíme to nejdůležitější, co se v herním průmyslu za uplynulý týden událo.

Hlavní zprávy

Playstation 5 se dočkala globálního vydání. Minulý týden se už nová konzole od Sony dostala k zákazníkům ve vybraných regionech včetně Spojených států a Japonska. 19. listopadu přišla i na naše trhy, tedy spíše jen do rukou těch šťastlivců, co stihli být mezi prvními při spuštění předobjednávek. Kusů nových herních přístrojů totiž Sony vyrobilo kvůli pandemii relativně málo – v Česku se prý dostalo pouze přibližně na jednoho ze třinácti zájemců.

Nepoměr nabídky a poptávky po nové Playstation nutí podnikavé křiváky k podivným činům. Nemluvím tady o takzvaných „skalperech“, kteří kupují nové stroje po více kusech a prodávají je výrazně nad doporučenou cenou, ale o trendu, kdy zákazníkům přichází v krabicích kočičí žrádlo nebo pytle bulguru zaměněné za vytouženou konzoli. Někteří z pracovníků v distribučních řetězcích velkých obchodů zřejmě takhle přišli na způsob, jak se k Playstation 5 dostat bez práce.


Jako jedna z mála launchových her Playstation 5 využívá naplno unikátních vlastností nového ovladače DualSense Call of Duty: Black Ops Cold War. Každá ze zbraní navozuje při střelbě unkátní pocit pomocí adaptivních triggerů a haptické zpětné vazby. Alespoň na videu to krásně demonstroval youtuber Riyard Ramnath.

Adaptivní triggery září i v next-gen verzi Borderlands 3, kde se vývojáři rozhodli využít také možností různobarevného podsvícení nového ovladače.


Seriál ze světa série Last of Us je sice v předprodukci už nějakou dobu, stanice HBO ale tento týden dala projektu zelenou a zařadila ho do svých budoucích vysílacích schémat. Na scénáři k seriálu se podílí Craig Mazin, který napsal úspěšnou minisérii Černobyl, a režisér studia Naughty Dog Neil Druckmann. Datum premiéry ani přesná forma distribuce zatím nejsou známé.


Tvůrci Hitmana ze studií IO Interactive oznámili, že pracují na videohře v hlavní roli s Jamesem Bondem. Pracovně nazvaný Project 007 má vyprávět příběh o tom, jak tajný agent získal svou pozici ve službách Jeho veličenstva. V současnosti studio rekrutuje talentované vývojáře z celého světa. Uvidíme, jestli se konečně i virtuální Bond dostane do špičkové formy, tak jak to předvedl v devadesátých letech v Goldeneye 64.


Došlo k velkému úniku dat z japonského herního vydavatelství Capcom. Ransomwarový útok odhalil plánované datum vydání Resident Evil: Village a PC porty nadcházejících her ze světa Monster Hunter, To všechno jsme se dozvěděli už v pondělí. Během týdne ale hackeři uvolnili další porci dat, která mimo jiné odhaluje i celý vydavatelský plán firmy až do roku 2024. Šestý Virtua Fighter v seznamu her nepřekvapí, druhé Dragon’s Dogma ale určitě ano.


Marvel’s Avengers začínají proces hráči kritizované multiplayerové části hry, která měla být původně hlavním lákadlem projektu a stálým zdrojem vysokých příjmů. To se ale nestalo a Crystal Dynamics se tak vrhlo do práce na nových hrdinech a příběhových linkách, které by dokázaly hráče ve hře déle udržet. Nového obsahu se dočkáme už 8. prosince, kdy do hry dorazí Kate Bishop (aka Hawkeye). Tu na začátku příštího roku doplní druhý Hawkeye v podobě Clinta Burtona a nový padouch Maestro. Společně s novými hrdiny přibudou ve hře i zcela nové příběhové kampaně.


The Game Awards, každoročně vyhlašované ocenění pro nejlepší hry roku, oznámily nominace pro letošní rok. Nejlépe se dařilo The Last of Us: Part II, které odešlo s deseti nominacemi. O hlavní cenu za hru roku bude bojovat proti Doom Eternal, Animal Crossing: New Horizons, Hades, Final Fantasy VII Remake a Ghost of Tsushima. Celý seznam nominací najdete na oficiálních stránkách The Game Awards.


Apple sice na svých přístrojích zatím nechce apliakce žádných herních streamovacích služeb (zřejmě proto, že do budoucna plánuje vlastní alternativu), ale společnosti nacházejí kličky, které jim umožňují se na iOS prosmýknout. Po webové verzi GeForce Now plánuje vstup na iPhony a iPady stejným způsobem i Google Stadia. Uvidíme, jestli se nakonec jablíčková firma nepodvolí a neumožní uživatelům streamovat hry přes dedikovanou aplikaci.

Trailery

Cyberpunk 2077 je už konečně za dveřmi. jedna z posledních ochutnávek před vydáním ukazuje pět minut dosud neviděných záběrů z hraní a trochu blíže představuje postavu Johnnyho Silverhanda, rockera s tváří Keanu Reevese.

Cybepunk 2077 také v průběhu týdne ukázal, jak vlastně bude vypadat na konzolích. Před vydáním videa jsme mohli hru vidět v běhu pouze na vysoce výkonných počítačích.

Už jsem to zmínil v hlavních zprávách – Marvel’s Avengers dostanou injekci nového obsahu. Trailer představuje hrdinku Kate Bishop a její cestování časem.

Vyšlo

Hyrule Warriors: Age of Calamity

Studio: Omega Force, Koei Temco Games | Platformy: Switch | Metacritic: 79%

Mars Horizon

Studio: Auroch Digital | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One, Switch | Metacritic: —

Mortal Kombat 11 Ultimate

Studio: NetherRealm Studios | Platformy: PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series, Xbox One | Metacritic: —

Katamari Damacy Reroll

Studio: Bandai Namco Games | Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One, Switch | Metacritic: 87% (Switch)

Bloodrayne: Terminal Cut

Studio: Terminal Reality | Platformy: PC | Metacritic: —

Na konec

Hráči hlásí problémy ve Spider-Man: Miles Morales. Titulního hrdinu při shodě nešťastných náhod hra nahradí neživým objektem. Jeden uživatel Twitteru si užíval houpání New Yorkem třeba ve společnosti spider-cihly.


Jeden menší bug ovšem nedokáže potopit skvělou hru, jakou nový Spider-Man bezpochyby je. Takovou přítomnost obleku z filmu Spider-Man: Paralelní světy oslavil fanoušek nakopírováním jedné ze slavných scén přímo ve hře.


Bez komentáře.


Marketingové oddělení Playstationu se zjevně nebojí kolaborací. Předvedlo to už v odvážně netradiční kamapni s rapperem Travisem Scottem, nyní zaplatilo za propagaci i animovanému Rickovi a Mortymu. Kolik přesně je to stálo? Podívejte se sami na video a zkuste spočítat paklík bankovek.


A protože je svět v současnosti plný stresu a nepohodlí, připravil si World of Warcraft pro všechny vystresované mix relaxačních písniček. Ty ku příležitosti blížícího se vydání nového rozšíření Shadowlands doplnil animacemi pracujících postav ze hry.


Těším se na Vás zas příští pondělí u dalšího Week overu – přehledu nejdůležitějších herních novinek týdne.