Zavřít reklamu

Playstation 5 v Japonsku hravě v prodejích překonal nové Xboxy, těm se daří zas v Británii

Konzolová válka se už v některých regionech naplno rozpoutala

18. 11. 2020     Zdroj

PS5NaBoku

Japonsko je jako země, ze které pochází společnost Sony, Playstationu tradičně zaslíbená. Playstation 5 je tam v prodeji už od minulého čtvrtka a na tamním bojišti zatím konzolovou válku nad Microsoftem hravě vyhrává. Nové konzole od Sony se v prvním týdnu prodalo 118 tisíc kusů, zatímco nových Xboxů pouze 21 tisíc, a to jde o číslo kombinovaných prodejů Series X i Series S. S informacemi přišel japonský herní magazín Famitsu.

Čísla to jsou pro Playstation určitě krásná, vezmeme-li hlavně v potaz, že se konzole začala prodávat až o dva dny později než přístroje konkurence. Ve srovnání s launchem Playstation 4 to už ale tak slavné není. Současná pandemická situace zřejmě zapříčinila mezigenerační propad prodejů během prvního týdne. Playstation 4 si totiž během stejného období v roce 2014 koupilo více než 300 tisíc zákazníků.

Menší prodeje Xboxů v Japonsku nám také hned neřeknou úplnou pravdu o úspěchu konzolí od Microsoftu. Podle Famitsu jsou totiž Xboxy v Japonsku vyprodané, takže poptávka určitě převyšuje nabídku. Můžeme se jen tak dohadovat o tom, kolik kusů přístrojů by Microsoft prodal, kdyby jich neměl na skladech omezené množství. Podobná situace se opakuje po celém světě. Podle šéfa Xboxu Phila Spencera by další várka konzolí měla dorazit v blízké budoucnosti.

Next-gen Xboxům se ale daří ve Velké Británii, kde se jich prodalo celkem 155 tisíc, čímž překonaly rekord Xboxu One z roku 2013. Spojené království stejně jako my stále čeká na začátek prodejů nové Playstation. Sony drží tamní celkový rekord v počtu prodaných konzolí během prvních dní po vydání. Playstation 4 se povedlo v roce 2013 prodat neskutečných 250 tisíc kousků.