Zavřít reklamu

Únik dat z Capcomu prozradil datum vydání Resident Evil Village. Monster Hunter Rise se podívá i na PC

Capcom si neuhlídal servery

16. 11. 2020     Zdroj

Na začátku listopadu Capcom ohlásil, že došlo k úniku dat z jeho serverů. Hráči se o svá osobní data prý bát nemusí, hackeři ale získali data o zaměstnancích firmy a interní informace o projektech Capcomu. Terabajt dat, který ze společnosti unikl, nyní mimojiné odhalil datum vydání Resident Evil Village, PC port Monster Hunter Rise a množství záhadných, zatím nepojmenovaných projektů.

Resident Evil Village má podle leaku vyjít v dubnu 2021, a to jak na Playstation 5 a Xbox Series, tak na Playstation 4 a Xbox One. O verzi na starší konzole se už před nějakou dobou spekulovalo, nyní máme tedy potvrzeno, že se počítá i s dosluhujícím hardwarem. Překvapením není ani plánovaná demoverze, která by měla na Playstationy dorazit o dva týdny dřív než na ostatní platformy. Úplnou novinkou je ale zmínka o samostatném multiplayerovém módu Dominion. Není zřejmé, jakou podobu bude mít, mohlo by ale jít o battle royale režim.

Switchové exkluzivity Monster Hunter Rise a Monster Hunter Stories 2 zřejmě dlouho exkluzivitami nezůstanou. Únik hovoří o plánovaných PC verzích obou her. Rise má vyjít na konzoli od Nintenda v březnu a v říjnu by se měl podívat i na počítače. Stories 2 by dokonce mělo vyjít na PC ve stejný den jako na Switch.

V datech se objevily i tři záhadné, kódovaně pojmenované projekty. Capcom nazval hry Guillotine, Reiwa a Shield. Zatímco u prvních dvou jsou známá jenom data vydání (únor a květen), Project Shield by měl být multiplayerovou střílečkou s integrovanou podporou streamování, která by měla dorazit do konce roku 2021. Informace vypadají důvěryhodně, ale například uživatel stealthyfrog na fóru Resetera upozorňuje, že může jít o verzi dat z roku 2018. Plány tak mohl Capcom klidně už několikrát změnit.