Zavřít reklamu

Resident Evil Village přináší nové střípky o příběhu a zasazení hry

Osmička se začíná čím dál víc podobat skvostné čtyřce

15. 10. 2020     Zdroj

Osmý díl série Resident Evil nabídl přístup k novým informacím o příběhu a zasazení japonskému magazínu Famitsu. Díky němu se dozvídáme trochu víc o vztahu hlavního protagonisty s Chrisem Redfieldem a o titulní vesnici, která určitě nebude bezbranná – spíše naopak, když ji budou chránit vlkodlačí monstra. Pro někoho můžou nové informace představovat lehké spoilery.

Hlavní roli v osmém dílu dostává, stejně jako v díle předcházejícím, systémový inženýr Ethan Winters. Ten se však nedostává do dějiště hry úplně z vlastní vůle. Za jeho přítomnost v okolí tajemného zapadákova nemůže nikdo jiný než Chris Redfield, známý protagonista z minulých dílů série. Stále nevíme, zda-li se Chris nepřidal na stranu zloduchů, nebo jestli za jeho přítomností stojí něco jiného.

Vesnici v Resident Evil Village bude obývat kult vesničanů, kteří k obraně svých obydlí užívají zmíněných vlkodlačích monster. Ty prý mají být dostatečně inteligentní na to, aby dokázaly zacházet s různými zbraněmi. Nečekejte tedy bezduché zombíky, které můžete kosit po desítkách. Tentokrát půjde o taktičtěji laděnou záležitost, při které budete muset brát zřetel i na to, že monstra spolu dokáží telepaticky komunikovat.

Hra už od prvních zahraničních dojmů připomíná kultovní čtvrtý díl série, a to jak zasazením, tak například přítomností craftícího systému. K řadě podobností s podle mnohých nejlepším kouskem série se nyní přidává tajemný obchodník v koženém plášti, spolupráce s kterým bude podle vývojářů znamenat pro hráče rozdíl mezi životem a smrtí.

Resident Evil Village vychází v průběhu příštího roku na PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S. V minulosti se spekulovalo, že by měla dorazit i na současné konzole. Potvrzení od vývojářů z Capcomu jsme ovšem zatím nedostali.