Zavřít reklamu

Week Over #2 – Přehled nejdůležitějších herních novinek týdne

Minulý týden se nám urodila nálož novinek o Playstation 5.

12. 10. 2020    

Ovladač k PS5 v bílé barvě.

Nově pro Vás připravujeme každé pondělí přehled nejdůležitějších herních novinek týdne. V novém bilancujícím seriálu Week Over Vám na jednom místě přinášíme to nejdůležitější, co se v herním průmyslu za uplynulý týden událo.

Hlavní zprávy

Týden byl ve znamení spousty zpráv o nadcházejících next-gen konzolích. Větší množství novinek o sobě prozradila pátá Playstation. Viděli jsme video jejího rozebrání, které odhalilo, proč je přístroj tak rozměrný – Sony totiž věnovalo velký prostor chladícím systémům. Podle hráčů, kteří měli možnost si hru vyzkoušet, je ale konzole díky nim extrémně tichá i v situacích, kde musí vyvíjet plný výkon.

A Sony evidentně své nové konzolové generaci věří. CEO společnosti Jim Ryan prohlásil, že očekává dvojnásobné prodeje do konce fiskálního roku oproti Playstation 4. Agentura VGM Ryanův optimismus potvrzuje – podle výzkumu veřejnosti se v předobjednávkách prodalo čtyřikrát více konzolí od Sony než nových Xboxů.

Playstation 5 by se měla prodávat výborně. Zdroj: Sony

Kromě pozitiv přišly na adresu Playstation 5 ale i výtky. Tou největší se zatím zdá být nemožnost přenosu uložených pozic z minulé generace konzole. Se špatnou zprávou zatím přicházejí jen jednotlivé hry – jmenujme Yakuza: Like a Dragon, Maneater nebo FIFA 21. Japonská společnost už upozornila, že možnost přesunout savy na novou konzoli závisí na každém z vývojářů jednotlivě. Plošinovka Sackboy: A Big Adventure například tuto možnost využívat bude.

Na Playstation 5 však bude fungovat přibližně 99 procent her z předchozí generace. Sony uvolnilo seznam her, ve kterém vypisuje hry, které zpětnou kompatibilitu nepodporují. Některé z kompatibilních starších her ovšem na druhou stranu poběží v mnohem lepším nastavení a využijí nové funkce konzoli včetně haptické odezvy ovladače Dualsense.


Narozdíl od tichého a chladného Playstationu se proslýchá, že konkurenční Xbox se pořádně zahřívá. Šéf marketingového oddělení Xboxu ale ujišťuje, že se konzole zahřívá úplně stejně jako předchozí Xbox One.


Remake Mafie dostal první update. Ten umožňuje hráčům povypínat některé pomocné ukazatele, aby se hra více přiblížila její klasické předpodobě. K tomu vývojáři přidali možnost zapnout si takzvaný Noir mód, který celou hru přepne do černoblého režimu, připomínajícím gangsterky ze třicátých let.


Cyberpunk 2077 a Spider-Man: Miles Morales hlásí, že mají hotovo a mohli rozeslat herní data do lisoven disků.


Brněnský herní festival Gamer Pie se kvůli opatřením spojeným s epidemií nového koronaviru musel přesunout na internet. Datum zůstává stejné. 31. října se můžete těšit na zajímavé rozhovory s lidmi z videoherní branže, autorské hraní a soutěže na Twitchi nebo Youtube.

Videa

Watch Dogs: Legion

V příběhovém traileru třetí Watch Dogs vysvětlují situaci, která mění Londýn v policejní stát.

Mortal Kombat 11

Do Mortal Kombatu 11 se díky druhému Kombat Packu dostanou staronoví zápasníci Mileena a Rain. K nim se přidá i John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho.

Sackboy: A Big Adventure

Nový příběhový trailer k Sackboyovi poodhaluje kromě příběhu i přítomnost lokálního multiplayeru.

 

NBA 2K21

NBA 2K21 porovnává grafiku hry na Playstation 4 s nadcházející Playstation 5. Rozdíl je na první pohled drastický.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered

EA konečně potvrdilo, že vydá remasterovaný Need for Speed: Hot Pursuit. O titulu se vědělo už pár měsíců, takže nešlo o velké překvapení. Honičky s policií ovšem nevypadají o moc lépe než verze na PC z roku 2010, jak ve videu znázornil jeden z fanoušků série.

Vyšlo

FIFA 21

Studio: EA | Platformy: PC, PS4, XO, Switch | Metacritic: 74% (PS4)

FIFA 21 prý splňuje očekávání, nic zásadního ovšem do dlouhá léta pořádně se neměnící série nepřidává.

Baldur’s Gate 3 (Předběžný přístup)

Studio: Larian | Platformy: PC

Třetí Baldur’s Gate vyšlo teprve v předběžném přístupu, který je dle prvních reakcí plný bugů. Samotná hra ale stojí za to a plná verze by se měla vyrovnat mistrovským dílům žánru.

I am Dead

Studio: Hollow Ponds| Platformy: PC, Switch | Metacritic: 76% (PC)

Originální adventura, ve které jako čerstvě zemřelý kurátor muzea pomáháte ostatním duchům.

Solitaire Conspiracy

Studio:BithellGames | Platformy:PC | Metacritic: 76%

Klasický Solitaire v originálním podání špionského příběhu.

Hadr

Studio: Dominik Konečný, Ateliér duchů | Platformy: PC

Ve hře od českého vývojáře budete zakrývat hadrem různé objekty a mazat je tak ze své paměti.

Fall Guys: Ultimate Knockout – 2. sezóna

Studio: Mediatonic | Platformy: PC, PS4 | Metacritic: 81% (PS4 – první sezóna) | Naše recenze: 70%

Fenomén letošního léta vstupuje do druhé sezóny, která přidává čtyři nové hry a zasazení do středověkého prostředí. Vývojáři vyslyšeli přání hráčů a nově nabízejí i mód, ve kterém se vyhnete nenáviděným týmovým hrám.

Na konec

Vývojáři z Rare uctili památku zesnulého Jamieho van Halena nahráním pirátské verze písně Jump ve hře Sea of Thieves.


Studio Cloud Imperium Games hlásí, že nejdražší hra v historii, Star Citizen, bude hotova, až bude hotova. Hra je ve vývoji už takřka deset let. Vydání singleplayerové kamapně Squadron 42 je ale stále v nedohlednu. Do hry mělo během let zdlouhavého vývoje přitéct už přes 400 milionů dolarů.


Vývojáři Larian obviňují hráče z neoriginality při vytváření postav v Baldur’s Gate 3. Sběrem dat vytvořili postavu, kterou si hráči tvoří v průměru nejvíc. Larian nabádají hráče, ať se nechají unést fantazií.

Průměrná vytvořená postava hráčů Baldur’s Gate 3 nevypadá moc originálně. Zdroj: Polygon


Cyberpunk 2077 bude sice kratší než třetí Zaklínač, určitě ale ne méně ukecaný. O fotku scénáře se podělilo studio dabující hru do japonštiny.