Zavřít reklamu

Vlastnosti PS5 ovladače zblízka během hraní Astro’s Playroom

Ovladač k nové Playstation stále vypadá fantasticky.

18. 7. 2020     Zdroj

Kanadský novinář Geoff Keighley si měl možnost vyzkoušet na vlastní ruce vlastnosti ovladače k Playstation 5 během hraní Astro’s Playroom. Hra původně představená na odhalovací akci konzole bude nainstalovaná na každém Playstationu 5. Nejde navíc o žádnou jednoduchou hříčku, ale o „několikahodinovou“ záležitost.

Během videoprezentace Keighley vyzdvihoval ovladač a nedokázal ho přirovnat k ničemu, co jsme zatím u konzolí mohli vidět. Oproti předchozí generaci nabízí nový DualSense pokročilou haptickou odezvu, mnohem čistší a hlasitější zvuk ze zabudovaných reproduktorů a programovatelné nastavení napětí zadních triggerů (tlačítka R2 a L2).

Tohle vše jsme o ovladači už věděli, je ale příjemné slyšet pochvaly z úst neutrálního žurnalisty. Ke Keighleymu se ve videu po prezentaci přidává šéf marketingu Playstationu Eric Lempel. Z rozhovoru se stále nedozvídáme konkrétní datum vydání konzole, Lempel ale alespoň prozradil, že Sony dá zákazníkům vědět s velkým předstihem. Playstation 5 by měla dorazit na pulty obchodů na konci roku. Na prezentaci se můžete podívat sami níže.