Zavřít reklamu

Top 10 nejlepších her za rok 2017

Výběr 10 nejlepších her roku 2017 dle redakce Vyťukej.

2. 1. 2018    

Každý rok vychází hry, které jsou úspěšné a nebo méně úspěšné. V dnešním článku si přiblížíme TY hry, které byly pro rok 2017 přínosem. Hry, které zde zmiňujeme jsou dle uvážení redakce Vyťukej, ale některé naleznete i ve světovém žebříčku. Jdeme se tedy podívat na to, jak byl rok 2017 úspěšný pro nás hráče, a která hra je naše jednička!

10. Destiny 2

Jak tomu bylo u prvního dílu, i druhý nezklamal a umístil Destiny 2 na desátou příčku našeho článku. Destiny 2 je mnohem více než první díl a struktura je do značné míry stejná, stejně jako mechanicky vynikající střelba. Existuje však celá řada změn, a to ve všech vašich aktivitách, které činí značné zlepšení oproti původnímu dílu. Z druhého dílu zažijete parádní zážitky i když jste v týmu sám nebo se svými kamarády.

9.  Middle-Earth: Shadow of War

Stejně jako předchůdce je Shadow of War osídlen velkým světem a silnými kapitány, kteří mají specifické síly, slabiny a osobnostní rysy definované herním systémem Nemesis. Počet obav, zvláštních schopností a prospěšných schopností je mnohem větší zátěž, než při první hře, takže je důležité najít strategický přístup k tomu, aby se někteří ze silnějších nepřátel z hry dostali. Nový díl ze světa Pána Prstenů je brilantní a určitě má cenu si ho zahrát.

8. Evil Within 2

Sebastian Castellanos se vrací v druhém díle, který je opět plný krve, napětí a smrti. Tentokrát se jedná o jeho vlastní dceru, která je údajně ve světě plných nestvůr, které ji vězní, takže nemůže zpět ke svému otci. Sebastian se tedy vydává do říše hrůz, se kterými jsme se setkali v prvním díle, avšak tentokrát to bude mnohem děsivější. Kdo hrál první díl, doporučuji mít druhé pokračování na svém listě. Podrobnější informace můžete vidět v naší recenzi.

7. Uncharted: Lost Legacy

Lost Legacy neznamená novou éru pro Uncharted, neboť představuje příležitost ukázat sérii z nových perspektiv, pro které jsou Chloe a Nadine ty pravé. Se seznamem hrdinů tak velkých, jako je Uncharted, měl developer Naughty Dog spoustu slibných párů, ze kterých si můžete vybrat. I když jsme si na začátku říkali, že Uncharted bez Nathana Drakea nebude ono, nový díl nás přesvědčil o opaku. V sérii Uncharted nebylo nikdy více vyrovnaných bojů a průzkumů než právě v The Lost Legacy.

6. PREY

Prey je skvělá hra, již od začátku Vás zaujme svým příběhem a pocitem napětí. Ze začátku byly problémy s texturami, ale vývojáři od Bethesdy se s tím poprali, takže v této chvíli si můžeme hru užít bez sebemenších problémů. Začínáte na vesmírné stanici, kde se probouzíte pouze s opravářským klíčem v ruce. V příběhu zjistíte, co se vlastně stalo a jaké hrůzy setrvávají na vesmírné stanici. Vesmírná stanice je obrovská, o průzkum tedy nebude nouze. Je zde i mnoho vedlejších úkolů, které stojí za splnění, neboť i samotné ,,vedlejšáky“ navazují na příběhovou linku.

5. Resident Evil 7: Biohazard

Že Resident Evil 7 měl být lepší po Resident Evil 6 by nemělo být překvapením. Nový díl je mnohem ambicióznější, je to hra plná odkazů – jak na sebe, tak na svět hororových her, které naplnily půl desetiletí. Resident Evil 7 není jen jednou z nejlepších her ve slavné sérii, ale jistě nový vstup do hororové scény přežití. Začínáte v domě plném kanibalů, kde je samá špína, prach a samozřejmě tma. Nedráždil bych ani jednoho z nich, protože víte, co se stane, jakmile se naštvou…

4. Wolfeinstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus je fantastická střílečka pro jednoho hráče, ale to, co nás skutečně zaujalo, byly skvěle napsané postavy a příběh. BJ a jeho posádka jsou skvělé osobnosti a Fraul Engel je stejně nezapomenutelný, jako je hra samotná. Machine Games nezklamali a zabíjení nacistů má větší šťávu, než tomu bylo v prvním díle. Bližší informace naleznete ve skvěle napsané recenzi od mého kolegy Jiřího.

3. Assassin’s Creed: Origins

Assassin’s Creed: Origins je hluboce se ponořující díl do skutečně ohromujícího starověkého Egypta, s bohatou sérií kultur, opravdovými postavami a více vymožeností, než kterákoli jiná hra ze série. Boj je náročný a je třeba se při něm zamyslet, zatímco systém kořisti neodpovídá hrám jako Destiny 2, ale existuje dostatek různých typů zbraní a dostatečné množství nepřátel, které Vám pomohou vyměňovat si zbraně a postarat se o situaci, ve které se nacházíte. Prvky RPG povzbuzují vlastní výzvy a i přes hrst bugů, jsme stále chtěli pokračovat v hraní. Naše hodnocení a názor na nový díl, naleznete v recenzi.

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda je mistrovskou třídou v otevřeném designu. Představuje nádhernou písečnou pláž plnou tajemství, která před Vámi spouští desítky záhadných věcí, které prosí o zkoumání. Každý z příběhů Zeldy má jedinečný příběh. Dokonce i poté, co strávíte více než 50 hodin hledáním, dokážete se setkat s věcmi, které jste ještě neviděli.

1. Horizon: Zero Dawn

Jakmile se ponoříte do úchvatného světa Horizon: Zero Dawn, budete naprosto přesvědčeni, že v něm budete chtít zůstat. Pokud si myslíte, že svět je malý, jste na omylu. U hry strávíte více času, než sami budete chtít. Aloy se svým lukem Vás bude neustále lákat bojovat, protože boj vás neomrzí ani po několika hodinách hraní. Vedlejší úkoly mohly být trochu kreativnější a lidští protivníci mohli dostat alespoň o pár bodů IQ navíc, nicméně celkově je příběh skvělý a právě proto jsme Horizon: Zero Dawn umístili na první příčce.

A jaká je Vaše oblíbená hra roku 2017?