Zavřít reklamu

The Last of Us se dočká filmové adaptace

The Last of Us bude ztvárněno i na stříbrném plátně.

12. 3. 2014    

Akční hra The Last of Us byla zkrátka brilantní, o tom není sporu. V recenzi jsme se jí poměrně obsáhle věnovali společně s Michalem. Společnost Sony, kromě toho že nechává volnou ruku vývojářům z Naughty Dog ohledně případného pokračování, připravuje i filmovou adaptaci této hry.

Postará se o to studio Screen Gems, které je dceřinným projektem Sony Pictures Entertainment. Kromě toho, že snímek bude produkován tímto studiem je také dosti dobré vědět, že se o něj postarají kompetentní lidé. Na film mají dohlédnout i lidé z Naughty Dog – Evan Wells, Christophe Balestra a Bruce Straley. Doufejme že se projektu bude účastnit i Neil Druckmann. Všichni tito budou coby producenti. Pokud jde o režii, měl by se o to postarat Sam Raimi (trilogie Spiderman).

Toto je skvělá zpráva a dá se očekávat, že půjde o velice kvalitní film. Jen zatím nevíme, zda se nám dostane příběhu Joela a Ellie či někoho jiného. Kromě The Last of Us se chystá spousta filmových adaptací podle herní předlohy – Ratchet and Clank, Tomb Raider, Sly Cooper, Assassins Creed, Uncharted a další.