Zavřít reklamu

Překoná Playstation 5 rekord v prodejích? Při vydání se jí možná prodalo nejvíc ze všech konzolí v historii

Playstation 5 je po celém světě vyprodaná. Prodává se ale zas až tak dobře?

23. 11. 2020     Zdroj

Cena Playstation 5 - obrázek konzole

Podle herního analytika Christophera Dringa zažila Playstation 5 nejlepší vydání ze všech konzolí v historii. Při srovnání s předcházející generací se páté Playstation prodalo podle Dringa „mnohem víc“. Informace přicházejí po podobném oznámení šéfa Playstationu Jima Ryana, že nová konzole vykazovala rekordní čísla už během předobjednávek. Dring zatím nemá informace potvrzené z oficiálních míst a proti skutečnosti mluví současná omezení způsobená pandemií koronaviru.

Pokud se Playstation 5 opravdu prodalo tolik, kolik odhaduje Dring, muselo by zřejmě jít hlavně o extrémně navýšená čísla ze západních trhů. V takovém Japonsku totiž například do prodeje pustila jen nějakých 118 tisíc kusů. Playstation 4 si oproti tomu během prvního týdne prodejů pořídilo v roce 2014 více než 300 tisíc Japonců. Čísla ze země vycházejícího slunce však nehovoří o nižší poptávce, ale o limitované nabídce.

Omezení spojená s pandemií nového koronaviru totiž vrazila výrobcům nových konzolí trn do paty. Podle všeho musely nechtěně omezit distribuční i výrobní kapacity. Můžeme tedy v klidu spekulovat, že podobná situace té japonské se odehrála i ve zbytku světa. Playstation 5 je totiž všude beznadějně vyprodaná a nezdá se, že by Sony úmyslně podcenilo poptávku zákazníků. Stejným problémem totiž trpí i konkurenční Xbox, jenž se ale číslům prodejů japonské společnosti zjevně stále nemůže rovnat.