Zavřít reklamu

Nvidia GeForce GTX 1180 by se měla objevit v červenci

Zdá se, že jsou na obzoru nové grafické karty od Nvidie.

21. 5. 2018    

Nvidia prozatím neměla důvod současnou architekturu Pascal nahrazovat něčím jiným. Je jednoduchý důvod, proč tomu tak je. Konkurenční AMD Vega je s architekturou Pascal podobná a přesto, že je dva roky stará, ještě stále není pořádným způsobem dostupná. Tak jako tak je dost pravděpodobné, že se Nvidia připravuje na příchod nových grafických karet. Jedná se o karty GeForce GTX 1180 nebo 2080 (prozatím není pojmenování jisté, Nvidia jej totiž prozatím neuvedla). Tyto nové GPU by se měly objevit v červenci tohoto roku.

Prozatím tedy není jisté, jak se karty budou jmenovat. Internetový magazín TomsHardware ale pomocí vlastních zdrojů zjistil, že by se nové karty měly začít objevovat v červenci ve Founder’s edici. V srpnu a září by poté měly následovat add-in-boards (tzv. AIB), to znamená například ASUS, Gigabyte nebo MSI.

Dále se magazínu TomsHardware povedlo zjistit, co všechno obnáší uvedení nové edice karet od AIB na trh. Jedná se o vcelku složitý proces, kterým musí nové karty projít. Začíná to inženýrskými a konstrukčními kontrolami, pak jsou karty testovány na elektromagnetické rušení a na několik dalších věcí. Poté trvá několik týdnů, než se vydá finální BIOS. Až tehdy, kdy je vše v pořádku, může započít hromadná výroba a končí to samozřejmě dopravou.

Bohužel není prozatím vůbec jasné, jaké parametry bude tato karta mít. Existují ale odhady, které provedl například magazín WCCFTech, které uvádí následující specifiakce: 3 584 jader CUDA, 8 GB až 16 GB GDDR6 paměti, 256 bitová sběrnice, a takt okolo 1.6 GHz (na jádře), boost by měl poté dosahovat 1.8 GHz.

Na závěr ještě uvedu technické parametry současné GTX 1080, abyste ji mohli s novou grafickou kartou porovnat: 2 560 jader CUDA, 8 GB GDDR5X pamětí, a takt od 1 607 MHz do 1 733 MHz.

Zdroj: pcgamer.com