Zavřít reklamu

Nejlepší exkluzivity konzole PlayStation 4 – druhá část

Které exkluzivity pro konzoli PlayStation 4 nás oslovily nejvíce?

1. 12. 2018    

V éře PlayStation 4 vyšla již řada velmi dobrých ekluzivit. Nedávno jsme se podívali na zoubek první pětici těch nejzajímavějších titulů. A nyní je na řadě, abychom je doplnili i druhou polovinou. Jaké exkluzivity tedy patří mezi to nejlepší, co nám nejnovější konzole od Sony nabídla?

inFamous: Second Son (2014)

inFamous: Second Son byla jednou z prvních ohlášených her pro PlayStation 4. Nakonec se vydání trochu zpozdilo, ale i tak nám bylo naservírováno skvělé dobrodružství. Delsin Rowe se sice nedokázal vyrovnat Cole MacGrathovi, přesto si jej hráči oblíbili. Je však dobře, že autoři nabídli také jiný úhel pohledu a odlišné prostředí. Spekuluje se o tom, že na další generaci se dočkáme nového dobrodružství.

The Last Guardian (2016)

Neuvěřitelně očekávaný projekt Fumita Uedy. Téměř se mělo za to, že byl projekt zrušen, než jej Sony znovu představila. Původně byl titul ohlášen již na E3 2006, jako exkluzivita pro PlayStation 3. Postupem času se ale ukázalo, že titul je příliš náročný na zpracování pro tehdejší hardware. Vývoj tak byl přesunut na nástupce a dočkali jsme se úchvatného dobrodružství mezi chlapcem a Tricem.

Uncharted: The Lost Legacy (2017)

Cesta Nathana Drakea skončila. Spousta hráčů byla zklamána, že je se sérií na delší dobu utrum. Velkým překvapením tak bylo nečekané oznámení hry Uncharted: The Lost Legacy. Ta nabídla dobrodružství dvou neohrožených pistolnic a vykradaček hrobů Nadine Ross a Eleny Frazer. Ústřední dvojici se podařilo pěkně navázat na bláznivé kousky Nathana a jejich příběh tak rozvinul univerzum o další kousek.

Gran Turismo Sport (2017)

Možná budou někteří protestovat, neboť Gran Turismo Sport opravdu není tím nejlepším, co nám série kdy nabídla. Nicméně v rámci PlayStation 4 exkluzivit se jedná o tu nejlepší závodní, jakou jsme mohli dostat. Gran Turismo Sport rozdělilo hráče na dva tábory. Ti, co nejsou spokojeni vyčítají tvůrcům, že okruhové závody už nejsou takovou zábavou, nedostatek vozů a tratí a rovněž i fakt, že se již velmi dlouho čeká na plnohodnotné pokračování. Prodeje se nyní pohybují kolem 4 milionů kopií. To je však o 10 milionů méně, než tomu bylo například u Gran Turismo 3.

Marvel’s Spider-Man (2018)

Hodný soused Spider-Man. Kdo by ho v dnešní době neznal? Tento populární komiksový hrdina, už zažil spoustu variant v rámci videoherního světa. Tentokrát si jej vzali na paškál autoři ze studia Insomniac. Díky právům Sony se tak tento skvost mohl stát exkluzivním a jak už nyní víme, tak se jedná o nejrychleji prodávanou exkluzivitu pro PlayStation celkově. Nyní se jen čeká na oficiální stanovisko Sony, abychom se dozvěděli finální počet prodaných kopií.