Zavřít reklamu

Queenie se vrací znovu vyprodat O2 arenu

Tisková zpráva

14. 12. 2022    

Přesně padesát let poté, co slavná skupina Queen vydala své debutové album, rozezní její hity pražskou O2 arenu. V květnu příštího roku se na zdejším pódiu objeví kapela Queenie, která svou hudbou vzdává hold právě britským legendám. Koncert naváže na výjimečná vystoupení této sestavy v roce 2021, kdy dokázala O2 arenu zaplnit tři večery po sobě.

Vystoupení nazvané Queen Relived představí 18. května největší hity i méně známé písně doprovázené impozantní světelnou a multimediální show. „Koncerty Queen neznamenaly jen skvělou hudbu, ale také velkolepou podívanou,“ říká frontman kapely Michael Kluch. „My se jim snažíme přiblížit ve stejném duchu, říkáme tomu koncertní divadlo.“

O2 arena se tak znovu dočká největší LCD obrazovky, jaká byla v této hale kdy použita, klavíru létajícího nad hlavami diváků a samozřejmě i oslňujících světelných a pyrotechnických efektů.

Queenie se dali dohromady před 16 lety v Praze. Za tuto dobu vyrostli do pozice jedné z předních světových tribute kapel a mají za sebou přes tisíc tuzemských i zahraničních vystoupení. Hráli na oficiální narozeninové oslavě britské královny Alžběty II., vysloužili si také pozvání na memoriál Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux.

Přestože vystoupení Queenie stojí na perfektní souhře všech pěti členů kapely, hlavní hvězdou je stejně jako u jejich britského předobrazu zpěvák. Michael Kluch zvládá i nejtěžší polohy Mercuryho hlasové akrobatiky a zjevem i pohybem dává vzpomenout na frontmana Queen v nejlepších letech. Jeho kvality oceňují diváci i profesionálové, jak dokazuje nominace na divadelní cenu Thálie za jeho výkon v muzikálu Freddie.

Klucha na pódiu doplňují bubeník Petr Baláš, baskytarista Martin Binhack, klávesista Michal David (shoda jmen s hvězdou diskoték je čistě náhodná) a kytarista Rudy Neumann. Sestava odkazuje na klasické koncertní složení Queen, kdy čtveřici Freddie Mercury, John Deacon, Brian May a Roger Taylor doplňoval ještě Spike Edney u kláves.

Queenie věří, že nadcházející koncert bude ještě velkolepější než trio vystoupení z loňského roku. „Nesrovnáváme se s Queen, originál je samozřejmě jen jeden,“ vysvětluje Kluch. „Ale stejně jako oni jsme perfekcionisti a dáváme si záležet, abychom lidem nabídli zážitek, na který se nezapomíná.“

Koncert se koná ve čtvrtek 18. května 2023 od 20:00 v pražské O2 areně (Českomoravská 2345/17a, Praha 9).