Zavřít reklamu

Co nového přinese iPhone 14?

Komerční sdělení

25. 2. 2022    

IPhony nejsou běžně považované za telefony pro gamery. Přesto jsou díky velkému displeji například iPhone 12 Pro Max či iPhone 13 Pro Max na hraní jako stvořené. 14. řada iPhonů, kterou má Apple představit během září 2022, má ale přinést pár změn, které by mohly potěšit i zanícené hráče.

Apple žádné konkrétní informace o svých plánovaných zařízeních nikdy zveřejňuje, ale občas unikne nějaká informace od jeho dodavatelů. Díky tomu přibližně asi víme, co nás u nových iPhonů čeká. Jinak tomu není ani v případě iPhonu 14.

Podle nejnovějších informací je design iPhonu 14 už ukončený a chystá se jeho zkušební výroba a následné testování. Apple evidentně nechce nechat nic na náhodě. Přístroj musí fungovat na sto procent.

Vzhled se nemění

Design zůstane zřejmě stejný jako u iPhonu 13. Ale určitě se můžeme těšit na nové barvy těla telefonu. I když ty asi stejně hned schováme pod pouzdro na mobil. Na veřejnost se ale dostávají informace, že některé modely iPhonu 14 by mohly mít titanový rám. Jsme zvědaví, co to bude reálně pro mobil znamenat. Už nebudeme muset nosit obaly na mobil?

Co se ale zřejmě změní je velikost nabízených modelů. Apple prý reflektuje nedostatečný zájem o iPhone 13 Mini a chystá se ho tak zbavit. V základní řadě prý budou dva telefony: iPhone 14 a iPhone 14 Max. To znamená, že si budete moci koupi také levnější verzi oblíbeného iPhonu s velkou obrazovkou. Pro méně náročné hráče by to mohla být skvělá volba.

Větší operační paměť u Pro modelů

Propast mezi základními modely a Pro modely se ještě zvýší, a to především ve velikosti operační paměti. IPhone 14 pro a iPhone 14 Pro Max budou možná mít operační paměť 8GB. Přitom současné Pro modely z řady 12 a 13 mají jen 6GB RAM. Základní a Mini modely mají jen 4GB paměť. Přitom běžné Androidy mají klidně i 12GB RAM. Tento údaj vypadá pro konečného zákazníka velmi dobře. Nutné je ale podotknout, že samotný operační systém Android zabere mnohem více paměti než iOS.

Lepší výdrž baterie

Na základě dalších informací od dodavatelů a analytiků je také možné očekávat, že iPhone 14 bude mít wi-fi 6E. Zlepšit se má také také 5G procesor. Obě tato vylepšení zřejmě povedou k lepšímu výkonu baterie. To by mohla být pro hráče také dobrá zpráva.

Bude displej zklamáním?

Problémem ale možná zůstane displej. Ani iPhone 14 totiž nebude mít 120Hz ProMotion displej. Což je dost divné v době, kdy to mají i mnohem levnější telefony. To může být pro telefony řady 14 velkou nevýhodou. Na druhou stranu tolik kritizovaný výřez – notch – na přední kameru a systémových senzorů by se měl změnit. Zřejmě zůstane jen v podobě dvou oddělených výřezů. Senzory by měly být plně zabudované pod displej až v roce 2023 či 2024.

Další zajímavosti

Už delší dobu se vedou diskuze, že iPhone 14 bude zcela bez portu na nabíjení. To znamená, že by bylo možné jej nabíjet bezdrátově přes MagSafe nabíječku. Pravděpodobnější ale je, že se toho dočkáme až v následujících letech.

Zajímavostí ale je, že se tento rok zřejmě dočkáme zabudovaného detektoru dopravních nehod. Tento detektor by měly mít také nové Apple Watch. Systém prý bude schopný rozpoznat autonehodu a sám zavolá pomoc.

Další dohady se vedou kolem zrušení portu pro fyzickou sim kartu. Apple se chce totiž posunout výhradně k používání e-sim.

A také je možné, že se v nejdražší verzi dočkáme ještě většího úložiště v podobě 2T.

IPhone 14 tak zatím vypadá celkem slibně. Konkrétnější informace se ale určitě objeví během následujících měsíců. Už se na ně těšíme!