Zavřít reklamu

Xbox Series X bude v Česku mírně dražší, než bylo původně oznámeno

Na novou konzoli budeme nakonec muset našetřit trochu víc, než se původně čekalo.

11. 9. 2020     Zdroj

xbox series x

Je tomu jen pár dní, co české zastoupení Xboxu zveřejnilo ceny next- gen konzolí pro tuzemský trh. U modelu Series S uvádělo konkrétně 7999 korun, u výkonnějšího Series X pak dokonce 12 999 korun. Před malou chvílí však bohužel na svém Twitteru český účet Xboxu oznámil, že cena výkonnější konzole byla chybná a ve skutečnosti je vyšší. Naštěstí však jen o trochu.

Invalid post ID.

13499 korun. Tak přesně tolik má Xbox Series X na tuzemském trhu stát. Při oznámení se tedy český Xboxu spletl o rovných 500 korun, což však naštěstí není žádná katastrofa, jelikož se nejedná o nikterak markantní nárůst. Potěšující je rovněž to, že se změna ceny týká jen dražšího modelu. U Xboxu Series S se cena nehnula a zůstává tak na příjemných 7999 korunách. Navíc se dá očekávat, že se další změny v cenách nestanou, jelikož by to bylo pro Microsoft skutečně velmi špatné PR. 

Konzole nové generace mají na pulty obchodů dorazit už 10. listopadu a to ve vší parádě. Dostupných na nich má totiž být hned ze startu poměrně dost velmi zajímavých titulů právě jim přizpůsobených, ale také všechny hry z dřívějšího Xboxu One, potažmo zpětně kompatibilní tituly z Xboxu 360 a původního Xboxu. Je tedy skutečně na co se těšit.