Zavřít reklamu

Zpětně kompatibilním hrám na Xboxu zvoní umíráček

Hry sice nezaniknou, avšak už nebudou přibývat. Škoda.

11. 6. 2019    

Jestli je něco na Xboxu One v porovnání s PlayStationem skutečně super, je to možnost zahrát si obrovské množství her určených pro starší konzole, které se Microsoft rozhodl oživit pomocí zpětné kompatibility. Díky tomu tak můžete jednak zavzpomínat na staré dobré časy, ale také mnohdy solidně ušetřit. Například nedávno byl na Microsoft Store velký výprodej těchto her, díky kterému jsme mohli za pár korun získat tituly, které jsou graficky jen o něco málo horší než jejich stejné verze přímo pro Xbox One. Právě zpětné kompatibilitě však zvoní umíráček. 

Invalid post ID.

Microsoft pojal právě probíhající herní veletrh skutečně. Oznámil totiž obrovské množství zajímavých novinek v čele s novou generací Xboxu, která dorazí na pulty obchodů zhruba za rok a půl. Dočkali jsme se však i méně příjemných oznámení, mezi které patří právě i zaříznutí zpětné kompatibility. Nebojte se, starší hry na konzolích One fungovat stále budou. Jejich řady se už však nebudou rozšiřovat a my si tak budeme muset vystačit s nynější nabídkou zhruba šesti set titulů. Fajn je i to, že zpětně kompatibilní tituly by snad měly být dostupné i na nové generaci Xboxu. 

Invalid post ID.

Do nabídky zpětně kompatibilních her tak v brzké době zamíří poslední tituly, mezi kterými nalezneme třeba takové legendy jako Far Cry Classic, které by si žádný fanoušek této herní série neměl rozhodně nechat ujít, či akční pecku Unreal Tournament 3, která mnoho z nás též odkojila. Her však bude samozřejmě daleko více. Jejich úplný seznam si můžete přečíst na oficiálním webu Xboxu.