Zavřít reklamu

Gamescom 2020: Co přinese zahajovací večer

Dnes nás čeká zahajovací večer Gamescomu, největšího herního svátku letošního roku.

27. 8. 2020    

Titulek láká na zahajovací večer Gamescomu

Tradiční herní konference Gamescom se tento rok díky potížím s pandemií stáhla ze svého klasického místa konání v německém Kolíně nad Rýnem do internetového metaprostoru. Akce tak nabídne komprimovanější, o to adrenalinovější zážitek všem herním fanouškům bez rozdílu. Streamy nás bude provázet kanadský novinář Geoff Keighley, který v posledních dnech láká na zahajovací večer Gamescomu, který proběhne dnes večer.

Keighley prozradil, že se dnes od dvaceti hodin našeho času můžeme těšit na účast osmnácti vydavatelů, kteří předvedou celkem 38 různých her. Během úvodního večera se zřejmě nedočkáme žádných velkých oznámení, spíše půjde o odkrývání již oznámených her. Přenos ze studia v Los Angelers má prý trvat přibližně dvě hodiny.

Novinář na Twitteru postupně představoval hry, o kterých máme dnes slyšet. Ty dvě hodiny budou dle jeho oznámení nacpané jednou peckou za druhou. Včera Martin v novince již informoval, že se Sony chystá představit nesestříhané demo Ratchet & Clank: Drift Apart. Nepřímo by se nám tak měla ukázat nespoutaná rychlost disku v Playstation 5 během přeskakování mezi dimenzemi.

Ve světové premiéře se během večera představí střílečka ve virtuální realitě Medal of Honor: Above and Beyond. Půjde o exkluzivitu platformy Oculus Gaming. Zběsilé střílení během večera bude jen těžko ustávat, protože nás čeká prohlídka dvojice rozšíření Destiny 2: Beyond Light a Doom Eternal: The Ancient Gods, Part One.

A protože se o slovo přihlásí oživlá série Medal of Honor, nemůže zůstat potichu její tehdejší největší konkurent, série Call of Duty. Novinářům bylo Black Ops: Cold War sice představeno už včera, dnes se ale máme dočkat představení pro veřejnost. Snad se Activision nerozhodnou odhalit něco, co by se nelíbilo Číně, jinak by se zase dostali do problémů.

Invalid post ID.

Od zběsilosti válečných vřav se bude hodit relax u jednodušších záležitostí. Tedy jednodušších alespoň do chvíle, než vás donutí si trhat vlasy po hrstech. To bude jistě případ nového Crashe Bandicoota. Čtvrtý díl s názvem It’s About Time odhalí další kus hry, a to o ní už víme spoustu věcí, včetně toho, že nabídne vážně velkou porci zábavy.

Oddech se ovšem jistě dostaví u LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Remake všech hlavních LEGO Star Wars her půjde znovu cestou nenáročného kooperativního zážitku, nábízející prožití všech devíti hlavních filmů v kostičkové podobě. Půjde o vůbec první záběry z hraní. Atmosféru hravého dětství doplní jinak diametrálně odlišné Little Nightmares II, jež se také představí prvním gameplayem.

Kompetitivnější z nás jistě zaplesají nad představením druhé sezóny hitu letošního léta Fall Guys. V recenzi jsem sice hře vyčítal repetitivnost, vývojáři ovšem na zlepšení herní zkušenosti konstantně pracují a hra může za nějaký čas vypadat diametrálně odlišně od verze, kterou jsem hrál při vydání, a která si i tak odnesla slušné hodnocení. Možnost rozbít protihráče v taktických soubojích nabídne i nahlédnutí pod pokličku remakeu Age of Empires III.

Akce neřeknou se střílečkami své poslední slovo. Na scéně se má objevit japonská mlátička Scarlet Nexus a nový příběhový trailer k Mafia: Definitivní edice. Remake si už mohli někteří novináři osahat a ze zahraničí přichází nadšené ohlasy. V českých luzích a hájích však převládá rozpačitost a touha srovnávat s nedotknutelnou původní verzí.Menší, zatím nespecifikované ukázky předvede i next-genová střílečka Chorus či remake kultovní akčňárny Turrican.

Invalid post ID.

Zahajovací večer Gamescomu však ví, že nejenom hrami živ je hráč. Televize chtivým divákům tak promítne první ukázku z chystaného animáku World of Warcraft: Shadowlands. Po Cyberpunk: Edgerunners a Dragon’s Dogma se tak s videoherními seriály, zdá se, roztrhl někde hodně velký pytel plný peněz.

Suma sumárum, zatím víme o čtrnácti hrách a jednom seriálu. Je možné, že nás zahajovací večer Gamescomu ještě zaskočí a představí nějakou vymodlenou pecku. To oznámení remakeů Metal Gear Solid přece už musí vyjít. Pokud ne, máme stále před sebou celý Gamescom. Bude trvat až do neděle a hry během ní představí i velcí hráči  v čele například s Microsoftem, Ubisoftem nebo Warner Bros.