Zavřít reklamu

Tvůrci TikToku se chystají pustit do vod mobilního gamingu

Máte rádi mobilní hry?

21. 1. 2020     Zdroj

Když se řekne TikTok, naprosté většině z vás se zřejmě vybaví apliakce shromažďující zábavná videa, u kterých není problém se zaseknout na dlouhé hodiny. Tvůrci této aplikace však mají dle všeho za lubem daleko větší a zajímavější věci – konkrétně mobilní hry. 

Podle agentury Bloomberg mají tvůrci TikToku skutečně ambiciozní herní plány, s jejichž realizací jim má pomoci více než 1000 vývojářů, které již dokázali pod svá křídla dostat a to konkrétně koupí spousty malých herních studií. Co přesně by Bytedance chtělo vytvářet není v tuto chvíli zcela jasné, nicméně vzhledem k zaměření TikToku se jako nejpravděpodobnější jeví tituly multiplayerové a to v ideálním případě i propojitelné s aplikací. Ty budou velmi pravděpodobně vycházet z asijské herní kultury, protože právě v Asii je TikTok obrovsky oblíbený.

Bohužel není v tuto chvíli jasné, kdy přesně bychom se měli her dočkat. Spekuluje se sice minimálně u dvou titulů již s letošním jarem, nicméně jisté to zatím bohužel není. Snad tedy budou stát všechny hry z dílny ByteDance za to.