Zavřít reklamu

Nvidia vytvořila nový NDA formulář a opět si pěkně zavařila

Nvidii očividně nestačil skandál s GPP a po pár týdnech přišel s novými podmínkami pro novináře.

28. 6. 2018     Zdroj

Pamatujete si na kontroverzní program od Nvidie s názvem GPP, který Nvidia před pár týdny zrušila? Taky jste si mysleli, že to byla naprosto zcestná věc, a že už si Nvidie takový přešlap nemůže dovolit? Pokud ano, tak nejste sami. Jenže Nvidia nás opět překvapila a připravila si opět něco „navíc“, v tomto případě ale v tom horším slova smyslu.

Invalid post ID.

Nvidia si připravila nový NDA formulář pro novináře. Jako první nás o tom informoval německý portál Heise. Znění celého tohoto dokumentu je poněkud zvláštní – možná bych se nebál ani použít slovo absolutně nesmyslné. Nvidia si těmito kroky pomalu ale jistě kope pomyslný hrob a není divu, že se pomalu ale jistě začínají upřednostňovat grafické karty od AMD.

Co je na novém NDA formuláři tak zvláštního?

První věc, která je na tomto formuláři nesmyslná, je doba, za kterou musí novináři tento formulář podepsat – 48 hodin. Pokud během 48 hodin novináři tento dokument nepodepíšou, dostanou se tak na černou listinu Nvidie a můžou se rozloučit s podporou od Nvidie (tzn. karty a ovladače k testování, specifikace nových karet apod.).

Druhou věcí jsou poté podmínky, které Nvidia nastavila. Mezi ty nejzajímavější patří například to, že se o Nvidii a jejich grafikcých kartách smí psát pouze v pozitivním duchu. Ano, správně. Pokud budou mít nové karty nějaké výhody a nevýhody, jakožto novinář můžete psát pouze o výhodách karty. Další velice zajímavou položkou je zaručení pětileté mlčenlivosti. Pokud nevíte, co si o pod tím představit, tak velice jednoduše – pokud se u nových karet objeví nějaký bug, jako novinář o tom můžete začít psát a mluvit až po pěti letech. Naprostý nesmysl.

Co si o tomto formuláři myslíte vy? Jedná se o další nepovedený „fór“ od Nvidie, jako bylo GPP nebo je nový formulář NDA v pořádku? Dejte nám to vědět do komentářů.