Zavřít reklamu

Vyplatí se koupit grafickou kartu od Nvidie?

Vyplatí se nyní koupit grafickou kartu od Nvidie nebo byste s koupí měli ještě počkat?

12. 7. 2018    

Jak už jste si mohli všimnout, těžení kryptoměn už má svůj největší „boom“ za sebou. Ceny grafických karet se pomalu, ale jistě začínají vracet zpět do normálu. Vypadá to, že bychom si již za pár měsíců mohli opět koupit grafické karty za přiměřené ceny. Můžeme se tedy rozloučit s přehnaným, dvakrát až třikrát „přestřeleným“ MSRP (výrobcem doporučená maloobchodní cena). Pár dnů zpět jsme vás navíc informovali o tom, že má Nvidia přeplněné sklady s grafickými kartami – a to jak s nynějším desátou generací, tak s nadcházející jedenáctou generací. Vyplatí se tedy nyní kupovat grafickou kartu od Nvidie, když podle slov CEO Nvidie přijde jedenáctá generace až „za dlouho“?

Invalid post ID.

Vyplatí se nyní koupit GPU od Nvidie?

Situace se má tak, že máte dvě možnosti. Jelikož má Nvidia přeplněné sklady grafickými kartami, tak nám CEO Nvidie tvrdí, že nové grafiky jsou ještě v nedohlednu. Dle ostatních spekulací je ale tato informace pouhou „hrou“, aby Nvidii před uvedením nových grafických karet zmizlo ze skladu co možná nejvíce současných grafických karet. Proto tedy máte dvě možnosti:

  • buď se rozhodnete koupit grafickou kartu od Nvidie z desáté generace po vydání jedenácté generace (např. 1080)
  • nebo se rozhodnete ještě pár měsíců počkat a za stejný „budget“ si pořídíte novinku s „menším“ číslem (např. 1170)

Dle mého názoru je tedy úplně nejlepším scénářem, abyste s kupováním grafické karty od Nvidie ještě nějakou dobu počkali. Nvidie hraje se svými zákazníky pouhou hru a chce je donutit, aby si koupili grafické karty desáté generace, aby vyčistili sklady.

Pokud tedy sháníte novou grafickou kartu a už si nemůžete dovolit čekat, určitě bych se podíval po grafice od AMD, které jsou levnější a nabídnou stejný (samozřejmě u některých činností horší nebo lepší) výkon. Pokud jste skalním fanouškem Nvidie, tak určitě počkejte na novou, jedenáctou generaci těchto grafických karet.