Zavřít reklamu

Moderní tipy na vánoční dárky – Nahrávací a streamovací karta AVerMedia

Lámete si hlavu, čím udělat radost pod stromečkem hráči, který prosedí hodiny u počítače hraním her, sledováním YouTube videí, nebo se chce stát slavným YouTuberem?

14. 12. 2015    

Moderní tipy na vánoční dárky – Nahrávací a streamovací karta AVerMedia

Lámete si hlavu, čím udělat radost pod stromečkem hráči, který prosedí hodiny u počítače hraním her, sledováním YouTube videí, nebo se chce stát slavným YouTuberem? Potěšte jej něčím, co nebude čekat, a co mu umožní zachytit ty nejlepší herní momenty nebo je streamovat na populární YouTube či Twitch.

Hraní nových her je obecně velmi náročné na výkon počítače. Představte si, že se ještě chcete podělit o ty nejlepší záběry s kamarády a fanoušky. Samotné nahrávání během hraní s sebou přináší další ohromný požadavek na výkon, který počítač už nemusí unést. Právě pro takové případy je tu herní nahrávací a streamovací karta AVerMedia Live Gamer Portable. A ač může název znít jakkoli složitě, samotné zapojení a práce s ní je extrémně jednoduchá a intuitivní, zvládne to i naprostý nováček.

Dostala se nám do ruky překvapivě malá krabička skrývající, jak jsme po pár minutách zjistili, korunovační klenot ve svém oboru. Velikostně odpovídá cca 4 palcovému mobilnímu telefonu. Malé snadno přenosné zařízení je v balení spolu s odolným přepravním pouzdrem, HDMI kabelem, napájecím USB kabelem, komponentním video a stereo audio kabelem, klasickým 3,5mm audio kabelem a speciálním kabelem pro připojení konzole PlayStation 3.

 

Popisovat samotnou funkčnost zabere jen pár vteřin. Kartu snadno zapojíte do USB a HDMI portu počítače či konzole, případně využijete tzv. PC-free režim s nahráváním na SD kartu, a pokud si nevíte rady, pomůže vám přiložený návod. Instalace uživatelsky přívětivého softwaru, kde se odehrávají veškerá kouzla, je jen na chvilku a zpomalí ji maximálně rychlost vašeho internetového připojení. Ať už jste odborník a máte nepřeberné množství zkušeností s nastavením nebo naprostý laik, AVerMedia Live Gamer Portable uspokojí pokročilým i automatickým nastavením dle detekovaného hardwaru a internetového připojení.

Zařízení zachytí Full HD 1080p obraz při 30 FPS. Uvnitř se skrývá hardwarový H.264 enkodér používaný profesionály na střih videa. AVerMedia Live Gamer Portable nabízí dvě možnosti využití. Nahrávání do PC nebo na SD kartu a streamování na internetové služby např. Youtube nebo Twitch. Obě tyto funkce spojuje snadné nastavení a ovládání, které umocňuje také hardwarové tlačítko umístěné přímo na krabičce umožňující spuštění nahrávání/streamování jedním stisknutím.

 

Víme jistě, že tato externí nahrávací karta udělá radost nejen pod stromečkem, ale také pokaždé, kdy ji dotyčný využije. AVerMedia Live Gamer Portable je vhodným doplňkem pro každého pařana, YouTubera i běžného hráče, který si chce své počínání zvěčnit případně se pochlubit na internetu se speciálními momenty ze hry. Tato speciální verze v designu Ultra Street Fighter 4 navíc obsahuje roční prémiový účet XSplit. Za výhodnou cenu ji seženete na CZC.cz.