Zavřít reklamu

5 nejlepších stříleček na Steamu, co jsou zdarma

Náš výběr pěti nejlepších stříleček, které jsou dostupné zdarma na Steamu.

15. 11. 2015    

Vypíchli jsme pro Vás pět nejlepších stříleček, které jsou zdarma na Steamu, a které vůbec stojí za řeč. Rád bych ještě upozornil, že ne všechny pořadí her mohou odpovídat Vašemu vkusu.

5. Warface

Warface běží na CryEnginu 3. Hru vyvíjí společnost Crytek Kiev, která se zasloužila třeba o hry Crysis. Ve hře jsou dva herní módy. První je klasický versus mód, který se dále člení na Free for All (všichni proti všem), Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag nebo mise s bombou. Kooperativní mód je až pro pět hráčů, kteří společnými silami bojují proti vlnám nepřátel. Warface má i čtyři třídy, za které může hráč hrát – Rifleman, Engineer, Sniper, Medic. Pro svoji postavu je možné nakupovat i vybavení, které je ovšem potřeba po opotřebení vyměnit nebo opravit.

4. Dirty Bomb

Dirty Bomb se odehrává v postapokalyptickém Londýně a vyvíjí společnost Splash Damage. Cílem hráčů (žoldáků) je udržet město před dalšími týmy. Systém výběru tříd spočívá v tom, že dvě třídy jsou neustále dostupné, tři rotují a zbytek musí hráč odemknout. Každá mapa funguje jako v Counter-Strike, máte C4 plant a bod A a B. Nejzajimavější věcí na Dirty Bomb je, že každá třída má své vlastní schopnosti a dovednosti, takže se určitě vyplatí všechny postupně zkoušet.

3. BlackLight: Retribution

BlackLight: Retribution vyvíjí společnost Zombie Studios. BlackLight se odehrává ve smyšleném Sci-Fi světě, přičemž hra nabízí stromy dovedností, které jsou podobné jako u mnohých RPG titulů. Za plnění běžných soubojů a úkolů se odemykají další zbraně a výbava, díky které si můžete vylepšovat své zbraně. Nejsou zde pevně dané třídy, jelikož každý hráč si může nakoupit takové vybavení a zbraně, kterému mu nejvíce vyhovují. Díky tomu si vlastně každý vytvoří vlastní třídu podle svých vlastních představ.

2. Planetside 2

Planetside je masivní multiplayerová střílečka vydaná v roce 2012 společností Sony. Vyjímečností této hry, že dokáže pomocí svého unikátního enginu zvládnout až stovky hráčů na jednom místě. Ve hře jsou 3 frakce, za které je možné hrát  -New Conglomerate (NC), Vanu Sovereignty (VS) a Terran Republic (TR). Po výběru frakce se přechází na výběr třídy, jichž je ve hře celkem 6 – Light Assault, Heavy Assault, Medic, Engineer, Infiltrator a Mechanized Assault Exo-Suit (MAX). Hra disponuje i širokým výběrem vozidel, které lze nakupovat za dobití základen.

1. Team Fortress 2

Team Fortress je akční týmová střílečka, kterou vyvíjí společnost Valve Corporation. Pro tuto hru je typická její jednoduchá grafika a legrační postavy. Díky častým aktualizacím a aktivní komunitě hráčů se hra neustále rozvíjí. Není divu, že TF je v první desítce nejhranějších Steam her. Při hraní TF padají hráčům náhodné předměty. Mohou to být kosmetické předměty, jako jsou třeba klobouky nebo oblečení, ale i zbraně a předměty potřebné ke craftování. TF nabízí celkem 9 hratelných tříd – Scout, Heavy, Pyro, Spy, Medic, Engineer, Demoman, Sniper, Soldier. Myslím si, že nemá cenu dále rozebírat, že každá třída má své specifické zbraně a schopnosti. Po nebřeberném množství map tu je i dostatek herních módů – Payload, Capture the Flag, King of the Hill, Control Point, Útok/Obrana a Payload Race. Kromě oficiálních Steam serverů je možné navštívit i komunitní servery.