Zavřít reklamu

5 nejlepších nezávislých her

Vybrali jsme pět nejlepších nezávislých her.

8. 12. 2015    

Po předchozím úspěšném článku, ve kterém jsme se bavili o pěti nejlepších free to play střílečkách, nyní přichází další díl, ve kterém si shrneme pět nejlepších nezávislých her.

5. Game Dev Tycoon

Nenechte se zmást slovíčkem „Tycoon“, jelikož tato hra není dalším pokračováním několika předchozích „tycoonových“ titulů. Game Dev Tycoon totiž vyvíjí studio Greenhearth Games, které založili dva sourozenci. Není proto divu, že mají na svědomí pouze jednu hru, která se i přesto dostala na čestné páté místo na našem seznamu.

Průběh hry je velice jednoduchý. Hráč začíná v 80. letech v garáži s jedním počítačem, pomocí kterého programuje hry. Začíná na klasických 2D grafikách nebo příkazových hrách. Později je ve hře možnost vytvářet různé vlastní enginy, do kterých hráč může zakomponovat propracovanost grafiky, zvuků, dialogů nebo úrovní. Ve hře mě nejvíce potěšila upozornění, která oznamují vydání nových konzolí, nové herní společnosti nebo oznamují novinky, které se týkají hráčovy společnosti. Po vydání hry přichází i recenze a hodnocení. Takže pozor, co vše do hry zakomponujete!

4. Garry’s Mod

Garry’s Mod vytvořia společnost Facepunch Studios. Hru vydala společnost Valve. Hra nemá žádný příběh nebo nějaké předem určené cíle. Hráč dostane nástroje, pomocí kterých může vytvářet různé šílené vynálezy, hrát si s postavami a jejich obličeji nebo blbnout s fyzikou. V Garry’s Mod lze vytvářet i různá vtipná videa.

3. The Forest

The Forest je nezávislá survival hra, kterou vydalo studio Endnight Games Ltd. Ve hře se hráč stane jediným člověkem, který přežil náhlý pád letadla, které dopadlo doprostřed lesa. Shodou okolností je les osídlen tlupami nelítostných kanibalů, kteří samozřejmě po hráči ihned půjdou. Hráč se tedy musí urychleně rozkoukat, sehnat materiál a začít budovat tábor, který mu pomůže přežít drsné podmínky. Naděje na záchranu totiž vůbec neexistuje.

Hra je stále ve vývoji, a tak se v ní objevují i nějaké chybky.

2. Kerbal Space Program

Společnost Squad vydala Kerbal Space Program docela nedávno. Kerbal Space Program umožňuje hráčům podívat se i mimo naši planetu Zemi a prozkoumávat tajuplný vesmír.

Před spuštěním nové hry si hráč vybere, mezi dvěma herními módy. První mód je tzv. sandbox, který poskytne nekonečné peníze a neomezené kapacity kosmonautů – což se může při prvních pokusech i vyplatit. Druhý herní mód je kariéra. U toho režimu je již třeba být opatrnější a pečlivě přemýšlet o jednotlivých krocích. Dominantní a nejzábavnější stránkou hry je stavba lodí, u které autoři nechali opět hráčům volnou ruku. Hráč si tak může postavit raketu, raketoplán nebo vědecké vesmírné vozítko, které se dá třeba použít na zkoumání vzorků z Měsíce. Kromě zmiňovaného Měsíce se dají navštívit i planety, ale to už chce větší trénink a znalost hry. KSP tak nabízí hráčům obrovské spektrum možností a kreativity.

1. Prison Architect

Prison Architect od studia Introversion Software hodně sází na komiksovou grafiku. Musím říct, že se jí to úspěšně daří, aneb v jednoduchosti je krása.

Ve hře Prison Architect se hráč stane ředitelem vězenského komplexu, který si ovšem musí sám od základu postavit. Pravda, pomáhají mu v tom vyškolení dělníci, kteří jsou vždy připraveni poslechnout každý hráčův rozkaz. Stavba je opravdu jednoduchá a neobsahuje žádné zbytečné nesmysli, které by nějak překážely. Stačí si vzít pouze nástroj a kreslit. Škoda, že to tak nejde i ve skutečnosti.

Stejně jako u předchozího KSP i Prison Architect nabízí dva herní módy. V kariérním módu je hlavním cílem plnit úkoly, které hodně pomůžou vylepšit bilanci bankovního účtu. Umožní najímání dalších důležitých pracovníků, jako je třeba účetní, uklízeči, ochranka nebo kuchaři. Sandbox nabízí neomezené finance.

Hra je momentálně stále ve vývoji a neustále se posouvá dopředu. Je průběžně aktualizovaná novými funkcemi a doplňky. Obrovským plusem hry je velká komunita a Steam Workshop, který zdarma nabízí jak další rozšiřující obsah, tak i českou lokalizaci, o kterou se postarala komunita.