Zavřít reklamu

MotoGP 15 – Recenze

MotoGP se vrací opět po roce. Jaká je MotoGP 15?

11. 7. 2015    

Motorky.  Krásné a elegantní krasavice šinoucí si to po závodní dráze. Přesně to nám přinese nejnovější díl MotoGP15 od studia Milestone.

Na první pohled uvidíme, že MotoGP15 nám přináší (jako obvykle) tři výkonostní třídy, Moto3, Moto2 a MotoGP. Dále se budeme moci projet na 18 okruzích, mimo jiné i na tom našem, v Brně.

Fanoušci a příznivci této série se budou muset důkladněji prohrabat obsahem hry, aby našli nové prvky. Jako první jsme si všimli propracováných dějin motoristikckých závodů. V modu 2- Stroke Event se budete mci podívat do dávných dob kdy se ještě jezdilo na dvoutakťácích.

V osmnácti misích se vžijete do role slavných závodníků z dob minulých jako např. Gary McCoy nebo Kevin Schwantz.

Výsledek obrázku pro moto gp 15

Úžasná ovladatelnost

Rozdíl mezi starými a novými závody poznáme nejen díky jezdcům a strojům, ale i díky ovladatelnosti. Milestone zlepšuje svůj fyzikální engine, díky kterému je zážitek ze hry ještě intenzivnější. 

Rozdíl v ovladatelnosti starých a nových strojů poznáte hned. Díky tomu je hra o poznání realističtější.

Jízda na motocyklu stojí opět za podívanou. Byly přidány nové pohyby strojů i jezdců vzhledem k terénu. Například je vylepšeno přenášení váhy ze strany na stranu. Stejně tak se zintenzivňují momenty naprosté kontroly nad strojem a kompletní disfunkce Vašich řidičských schopností. Složitějším se stalo celkové řízení stroje. Musíte si správně vybrat kde a jak zastavit, kdy zrychlit a kdy zařadit. Také díky tomu je hra zase o kousek uvěřitelnější.

Jelikož stroje nyní více reagují na Vaše pokyny, je nutné zintenzivnit trénink a to především v elitních kategoriích.

Výsledek obrázku pro moto gp 15

Pomocník se vždy hodí

Vysoká obtížnost je úchvatná ale ne každého nadchnou. Ale ve studiu Milestone mysleli na všechno. Vytvořili „autopilota“ kterého si můžete nastavit podle Vašich potřeb. Tento „autopilot“ Vám může pomoct se společným ovládáním brzd, polohou jezdce nebo kontrolou trakce.

Ale ani přes tuto pomoc nepřijdete o realističnost hry. 

Vždy to samé?

Méně znatelný porok zaznamenala hra v grafice. S trochou nadsázky můžeme říct, že hra, i přes všechny změny enginů, vypadá pořád stejně. Počasí a většina přírodní krajiny vypadá o poznání hůře než u současných závodních her.

Výsledek obrázku pro moto gp 15

Motoristické týmy

Ve všech těch změnách se našli i změny v manažerském systému. Nyní si můžete založit vlastní tým a jezdit od závodu k závodu. Také můžete s ostatními týmy obchodovat a uzavírat kontrakty.

Tato novinka nepřinesla nic špatného, ale i nic převratného.

Díky těmto malých změnám jde vidět postoj Milestone vůči hře. “ Aspoň něco“

Jak si tedy MotoGP pochodilo?

MotoGP 15 přineslo spoustu malých, ale zajímavých změn. Bohužel, jak je vidět, Milestone vytvořil hru pouze pro peníze, a podle toho i hra vypadá.

Klady

- ovladatelnost
- Dějiiny motoristiky
- fyzikální engine

Zápory

- Žádné velké změny
- Podobné jako předchozí díl

Hodnocení: 65%