Zavřít reklamu

Bloodborne multiplayer – Jak na něj?

Nevíte jak se připojit k ostatním hráčům v Bloodborne, případně jim chcete pomoci, ale netušíte jak? S námi to zjistíte.

27. 3. 2015    

Hrajete Bloodborne, ale nemůžete se dostat dále? Trápí vás nějaký boss či náročná lokace a vy se nemůžete hnout z místa? Tak zbystřete. Poradíme vám jak postupovat při online hraní a jak jej vlastně použít.

Recenze hry Bloodborne

Bloodborne je venku víceméně jen několik desítek hodin a dle délky připojování online hry, to vypadá, že spousta hráčů zatím neví, jak jej vlastně použít. Často totiž dojdete do místa, kdy na nepřátele nestačíte a budete umírat stále dokola. Proto je do hry zakomponován multiplayer, který je však mnoha hráčům zatím skryt.

Beckoning Bell

Je totiž třeba si k propojení pořídit potřebné vybavení. Budete potřebovat celkově tři různé zvonečky. Jako hlavní zvon je zde Beckoning Bell. Ten se vám zpřístupní na začátku hry, poté co získáte první insight a s jeho pomocí si můžete přivolat spoluhráče. Bohužel každé zazvonění vás stojí jeden Insight (ty získáváte z předmětu Mans Knowledge). Ve chvíli kdy zazvoníte, tak čekáte na odezvu ostatních. Pokud ve stejnou dobu co vy vyhledáváte, jiný hráč zazvoní na Small Resonant Bell, dá hře znamení ke spojení.

Small Resonant Bell

Hra vám tak přivolá spoluhráče. Pokud použijete vy Small Resonant Bell, tak vám hra vyhledává zase naopak hráče, který zvoní o pomoc na Beckoning Bell. V tu chvíli vás hra přenese do cizího světa, onoho hráče. Celkově v online hře můžete mít až dva spolubojovníky.

Ve chvíli kdy však probíhá kooperace například dvou hráčů, se v dané lokaci objevuje také jakási žena, která zvoní na svůj zvonek. Ten je signálem pro hráče, kteří využijí poslední, a to červený zvon. Tím je Sinister Resonant Bell. Ve chvíli kdy jej použijí a žena zvoní, mohou se nabourat do hráčova světa jako jeho zhouba. V takovém případě je nepřítele třeba zničit anebo v jeho kůži porazit dva či tři hráče. Žena, která zvoní na zvonek, však může být odstraněna, čímž se znemožní nepříteli přístup do vašeho světa.

Sinister Resonant Bell

Small Resonant Bell a Sinister Resonant Bell můžete za insighty zakoupit v lokaci Hunters Dream. Podmínkou je mít v zásobě 10 insightů, díky nimž se s vámi budou bavit obchodníci. Ty najdete v míse, která je umístěna uprostřed domu. Pokud vyjdete prostředními dveřmi, nalevo od vás bude studnice duší, tam je můžete zakoupit.

Online kooperační hra lze využít vždy jen po dobu dané lokace. Tato relace je ukončena v případě společného poražení bosse, který je v této lokaci. V horším případě končí smrtí hráčů. Ve chvíli kdy zemře hráč, který si bojovníky přivolal, tak se relace uzavírá a hráči jsou přeneseni zpět. Pokud zemřete jako pomocník v cizím světě, tak veškeré do té doby nasbírané zkušenosti se přenesou do vašeho světa. Jestliže ale zemřete jako zakladatel online hry, tak ztrácíte veškeré zkušenosti a jen na vás, zda je do další smrti dokážete získat zpět.

Komunikace mezi hráči, probíhá skrze hrou přednastavená gesta, která zobrazíte stiskem levé poloviny dotykové plošky Dualshocku. Pokud je problém s tím, že se vám nikdo nechce připojit, nechcete s daným hráčem hrát, anebo se nehýbe, tak můžete relaci ukončit výstřelem. V takovém případě stačí použít Silencing Blank. Tímto způsobem můžete hru opustit, pokud hostujete v cizím světě.

Posledním zvonečkem, který se dá používat je Choir Bell, kterým oživujete ostatní spoluhráče a oni vás. Ten jsme však v praxi ještě neviděli a rovněž jej nemáme. Poslední možností jak komunikovat s ostatními hráči (všemi), je možnost zanechání zprávy. Tu zanecháte skrze notebook. Následně pak můžete sledovat, jak si vede ohledně oblíbenosti u hráčů.

Multiplayer je samozřejmě přístupný jen vlastníkům služby Playstation Plus!