Zavřít reklamu

Dark Souls 2: Crown of the Iron King – Recenze

Druhé DLC k Dark Souls 2 je skutečně drsnou výzvou i pro ty nejlepší.

18. 9. 2014    

Recenzovaná verze: Playstation 3

A máme tu recenzi na druhé DLC k Dark Souls 2. Po získání koruny Sunken Kinga je před vámi další nelehký úkol a ten zní – získat korunu Iron Kinga. Ta by se měla nacházet ve staré vysoké věži, kde v jejích útrobách je schováno něco zlého, nebezpečného a smrtícího. Opět se bude umírat, a to poměrně často.

Popel, strach a zoufalství

Vstup do druhého DLC je opět ukryt za jednou z lokací, kde jste bojovali s jedním z hlavních bossů hry. Tím byl The Old Iron King. Přímo za jeho Primal bonfirem najdete novou místnost, kde se objeví fontána skrze kterou se do DLC dostanete. První kroky jsou v Crown of the Iron King opravdu úchvatné. Poté co vyjedete z oblasti do nebeských výšin, se dostanete do obří tavící pece. Ta je od zbytku země oddělena obřím řetězem po němž je nutné přejít na druhou stranu.

Zkrátka paráda, opět From Software dokazují že umějí tvořit jednotlivé lokace tak jako málokdo. Celá nová oblast přináší geniální propojení jednotlivých částí, příběhově zajímavě navazuje na hlavní celek v Dark Souls 2 a také přináší nové nepřátele, prostory, nástrahy a úskalí. Počítejte s tím že ačkoliv se začátek DLC zdá snadný, čeká vás velmi těžká pouť. Popravdě kdyby toto DLC mělo obtížnost běžné hry, tak stejně jako to první, byste jej prošli asi tak do hodiny. Jenže díky brutální náročnosti dochází k tomu že stále opakujete jednu část dokola a dokola a zlepšení nepřichází.

Bossové opět na špici

Toto DLC stejně jako to první přináší třetici bossů. Tentokrát jsou však dva z nich nepovinní a jeden k získání koruny vyloženě nutný. Ten vám však dá zatraceně do těla. Ve finále se mi podařilo jej porazit jen díky dvěma živým spoluhráčům, a to až s posledním Human Effigy. Můj vstup do třetího a tedy i posledního DLC hry, tedy nebude žádný med.

I druhé DLC k Dark Souls 2 mě přesvědčilo o tom, že tento titul má své nesporné kvality a jediné co by jej mohlo překonat by bylo potenciální pokračování či blížící se Bloodborne. Pro fanoušky Dark Souls 2 je DLC povinností, stejně jako to první a čeká je opět tuhá výzva. Od třetího DLC pak máme očekávat ten největší hardcore ze všech, inu uvidíme.

Klady

- Bossové
- nová lokace
- leveldesign

Zápory

- příliš náročné
- poněkud kratší

Hodnocení: 88%