Zavřít reklamu

ESGN představuje novinky

Herní síť eSports Global Network představuje novinky.

22. 1. 2014    

ESGN zahajuje provoz sítě Points

Síť eSports Global Network ESGN oznámila, že počínaje 1. lednem začala s udělováním a sledováním bodů ESGN Points. S oficiálním souhlasem příslušných partnerů jsou dle databáze ESGN všem účastníkům soutěží spojených s ESL, GOM eXP a Gamefy propočítávány body ESGN Points, jež jsou následně zobrazovány na hlavní stránce ESGN.com. Její návštěvníci tam najdou aktuální pořadí hráčů a týmů, kteří se účastní bojů v titulech StarCraft II, DotA 2 a League of Legends.

Na ESGN.com se také nachází celoroční rozpis připravovaných akcí a výsledky předchozích turnajů včetně jednotlivých zápasů, účastníků a celkové dotace pro výhry. Významným turnajům a profilům profesionálních hráčů díky tomu může být věnována větší pozornost, a to v celosvětovém měřítku. V kalendáři lze najít konkrétní údaje o místě konání turnaje, jeho organizátorech, datu a v případě možnosti i přímý odkaz na stream.

Kromě kalendáře akcí uvidí fanoušci ihned na hlavní stránce také pořadí týmů i jednotlivých hráčů. Mohou zde najít a vyfiltrovat vše, co je bude zajímat – od kompletního pořadí až po počet bodů ESGN Points a hodnocení Elo. Nabízí se též možnost vyhledat konkrétní týmy nebo hráče. Profily obsahují množství podrobných informací o hráčích, například jejich rodnou zemi, upřednostňovanou rasu nebo roli ve hře a kontakty na sociálních sítích. Statistiky výher a proher poskytují celkový obraz o výsledcích daného jedince, v „historii zápasů“ lze navíc dohledat všechna utkání, jichž se zúčastnil, a to včetně údajů o turnaji, soupeři a mapě, na které se bojovalo.

 

ESGN Points – vznik a výhody

Body ESGN Points představují systém hodnocení založený na dosažených úspěších. Může je získat každý hráč, který se zapojí do turnaje některého z oficiálních partnerů ESGN. Všechny hry, jimž se věnuje alespoň jeden z partnerů, mají vlastní žebříček ESGN Points. Systém je nastaven tak, aby odměňoval především hráče s nejvyváženějšími výkony, a navíc díky možnosti vzájemného srovnávání jasně ukazuje, kteří hráči z celého světa patří mezi ty nejúspěšnější.

 

ESGN Elo – poznejte rozdíl

ESGN Elo zobrazuje celkovou míru schopností a dovedností daného hráče. Toto hodnocení je vypočítáváno ze všech turnajových utkání, kterých se zúčastnil. Jedná se o odlišnou veličinu než body ESGN Points, jejichž výše se odvíjí od kategorie daného turnaje a výsledku, kterého daný hráč dosáhl. Zatímco body určují pořadí v celosvětovém žebříčku, hodnocení ESGN Elo je číselným znázorněním hráčových dovedností.

Síť ESGN vytvořila algoritmus pro kooperativní systém hodnocení mezi partnerskými organizacemi z různých regionů, čímž vznikla jednotná platforma, na níž mohou hráči a týmy porovnávat své výkony. Tento srozumitelný bodový systém umožňuje ESGN přepočítávat jednotlivé úspěchy hráčů z prestižních turnajů do globálního žebříčku a dle přiřazené váhy propočítávat příslušné pořadí. Týmům a hráčům se po celou dobu jejich kariéry sledují dosažené úspěchy, změny v soupiskách a výsledky v zápasech. Tyto hodnoty jsou následně převáděny na body ESGN Points a hodnocení Elo.

ESGN hodlá tento systém do budoucna dále vylepšovat a rozšiřovat, aby se stal hlavní pomůckou pro poměřování schopností a úspěchů hráčů z celého světa.

 

Vysílání odstartovalo prvním dílem Fight Night

Webová vysílací platforma ESGNTV, zaměřující se na e-sporty, zahájila svůj provoz prvním dílem pořadu „Fight Night“. Setkali jste se v něm s herním expertem Danem „Artosisem“ Stemkowskim a dalšími veterány e-sportů, kteří se utkali v připravované a netrpělivě očekávané hře se sběratelskými kartami Hearthstone: Heroes of Warcraft. „Fight Night“ je originální pořad pro fanoušky e-sportů, ve kterém známí profesionální hráči bojují v nejlepších soutěžních titulech světa.

Kromě Dana „Artosise“ Stemkowského se mezi soutěžícími a komentátory v úvodní epizodě „Fight Night“ objevili profesionální hráči Hearthstone Cong „StrifeCro“ Shu, Jeffrey „Trump“ Shih a Octavian „Kripparrian“ Morosan.

Před startem prvního dílu „Fight Night“ byl na ESGNTV ve 21:00 SEČ odvysílán živý zpravodajský pořad „ESGN Daily News“, v němž hlasatel Dan „Frodan“ Chou přinesl rychlé 30minutové shrnutí nejnovějších událostí ze světa e-sportů.

Po skončení živých zpráv začalo ve 21:30 SEČ vysílání „Fight Night“, boje trvaly 90 minut. Další díly „ESGN Daily News“ a „Fight Night“ budou vysílány každý den po celý týden, a to vždy ve stejnou dobu. Fanoušci se tak mohou těšit na konzistentní obsah v televizní kvalitě, který budou přinášet nejvýznamnější představitelé e-sportů.

Jednotlivé epizody „Fight Night“ budou reprízovány vždy ve 23:00 SEČ a následující den v 8:00 SEČ, po odvysílání repríz budou k dispozici také jako „video na vyžádání“ (VOD) na kanálu ESGNTV.com na službě YouTube. Aktuální díl „ESGN Daily News“ bude vysílán znovu v 8:00 SEČ a poté jej bude též možné shlédnout jako VOD.

Další díly „Fight Night“ se zaměří na hry StarCraft II a Street Fighter a objeví se v nich slavní progameři Manuel „Grubby“ Schenkhuizen, Jeong „MVP“ Jong Hyeon, Lim „NesTea“ Jae Duk, Sun Woo „Infiltration“ Lee, Hajime „Tokido“ Taniguchi a Ryan „gootecks“ Gutierrez.

Jako krátkou ochutnávku včerejší akce se můžete podívat na nejnovější trailer k „Fight Night“ na kanálu ESGNTV na službě YouTube.

 

Sledovanost prvního dílu Fight Night

Webová vysílací platforma ESGNTV, zaměřující se na e-sporty, zahájila svůj provoz uveřejněním prvního dílu pořadu „Fight Night“. Diváci v něm měli možnost spatřit herního experta Dana „Artosise“ Stemkowského a další veterány e-sportů, kteří se utkali v připravované a netrpělivě očekávané hře se sběratelskými kartami Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Samotné vysílání zahájil v poledne pacifického času moderátor ESGNTV Dan „Frodan“ živě přenášeným zpravodajským pořadem „ESGN TV Daily News“, po němž již následoval premiérový díl „Fight Night“. Fanoušci tak měli možnost shlédnout 120 minut poutavé a profesionálně zpracované zábavy ze světa e-sportů.

Živý přenos na ESGNTV.com sledovalo přes služby Azubu, YouTube, Twitch a Dailymotion v některých chvílích najednou až 50 000 diváků z celého světa. Na sociálních sítích a streamovacích kanálech ESGN přibylo za poslední dva dny více než 10 000 nových fanoušků.

„S naším prvním vysíláním pořadů ESGN TV Daily News a Fight Night jsme spokojeni a těšíme se na to, jak budeme náš produkt postupně vylepšovat. Jedná se o solidní základy naší budoucí práce a těšíme se na to, co nám přinese rok 2014“, řekl Jong Hwan Lee, výkonný ředitel Clauf GmbH.

„ESGN TV Daily News“ a nové epizody „Fight Night“ budou vysílány každý den po celý týden, vždy od 21:00 SEČ. Nadcházející epizody „Fight Night“ se zaměří také na hry StarCraft II a Street Fighter.