Zavřít reklamu

Dnes zahajuje provoz síť ESGN

Síť eSports Global Network ESGN dnes zahajuje svůj provoz, bude přinášet e-sporty divákům z celého světa.

12. 12. 2013    

Síť eSports Global Network ESGN dnes zahajuje svůj provoz, bude přinášet e-sporty divákům z celého světa

ESGNTV dnes vstupuje do fáze beta, ostrý start je plánován na počátek roku 2014. Stránky s online vysíláním a čerstvými informacemi zvyšují svým non-stop zpravodajstvím rostoucí oblibu profesionálního hraní videoher.

Clauf GmbH, online mediální společnost zaměřující se na oblast e-sportů, spustila pro příznivce profesionálního hraní a e-sportů dvojici nových stránek. Jedná se o ESGN (eSports Global Network – www.esgn.com) a přidruženou platformu pro webové vysílání ESGNTV (www.esgntv.com), která dnešním dnem vstupuje do fáze beta. Jejich cílem je poskytovat nejčerstvější informace o e-sportech z celého světa. E-sporty představují velice oblíbenou a dynamicky rostoucí oblast profesionálního hraní videoher, kde talentovaní profesionální hráči z celého světa bojují v turnajích a ligách o hodnotné ceny a věhlas. Díky spolupráci s organizacemi jako ESL (Evropa), GameFy (Čína) a GomTV (Korea) pokrývají ESGN a ESGNTV všechny oblasti profesionálních e-sportů, a to včetně aktuálních informací ze zápasů, čerstvých zpráv, rozpisů a harmonogramů jednotlivých akcí, profilů hráčů a mnoha dalších podrobností z největších turnajů světa. Obě stránky jsou dostupné zdarma bez potřeby registrace.

„S ESGN a ESGNTV se hodláme stát jedním z předních poskytovatelů obsahu na poli e-sportů, obohatit tuto oblast o řadu nových myšlenek a vysílat úžasné záběry, které nejsou nikde jinde k vidění,“ řekl Jong Hwan Lee, výkonný ředitel společnosti Clauf GmbH. „Jedná se o první fázi mohutné celosvětové aktivity, která bude fanouškům prezentovat e-sporty způsobem, jaký tu dosud nebyl. Odborníci na e-sporty i naši partneři jsou ze zpřístupnění ESGN a ESGNTV širokému publiku zcela nadšeni.“

 

ESGNTV – nová „celosvětová herní síť zaměřená na e-sporty

ESGNTV je celosvětové non-stop online vysílání, které se 24 hodin denně věnuje e-sportům. Díky moderování odborníka na e-sporty Dana „Frodana“ Choua a produkci bývalého producenta ESPN Morgana Stona přináší ESGNTV soutěžní hraní mezinárodnímu publiku ve velkém stylu. Prostřednictvím aktuálních zpráv, zasvěcených diskusí, reportáží ze soutěží, zevrubných analýz, hráčských profilů, rozhovorů s účastníky zápasů a čerstvých turnajových výsledků bude ESGNTV pokrývat všechny aspekty e-sportů a soutěžního hraní.

Tým ESGN vysílá ze studia o ploše 560 metrů čtverečních, jež se nachází na místě nejstaršího obřího filmového studia na světě – věhlasného Potsdam Babelsberg. Beta začne soutěžní show Fight Night, během které se bude hrát Starcraft II, Heartstone a Street Fighter. Ostrý start vysílání ESGNTV je naplánován na počátek roku 2014.

 

Představení bodů ESGN Points – jednotné hřiště pro všechny

Společně s body ESGN Points přináší ESGN algoritmus pro kooperativní systém hodnocení mezi partnerskými organizacemi z různých regionů, čímž vytváří jednotnou platformu, na níž mohou hráči a týmy porovnávat své výkony. Tento srozumitelný bodový systém umožňuje ESGN přepočítávat jednotlivé úspěchy hráčů z prestižních turnajů do globálního žebříčku a dle přiřazené váhy propočítávat příslušné pořadí. Týmům a hráčům se budou po celou dobu jejich kariéry sledovat dosažené úspěchy, změny v soupiskách a výsledky v zápasech. Tyto hodnoty budou následně převáděny na body ESGN Points a hodnocení ELO. Na ESGN.com se také nachází celoroční rozpis připravovaných akcí a výsledky předchozích turnajů včetně jednotlivých zápasů, účastníků a celkové dotace pro výhry. Významným turnajům a profilům profesionálních hráčů díky tomu bude moci být věnována větší pozornost, a to v celosvětovém měřítku.

 

Pro milovníky e-sportů od milovníků e-sportů

Všichni pracovníci ESGN prošli již dříve herním průmyslem a mají bohaté znalosti progamingové scény, ať již se jedná o bývalé profesionální e-sportovce či komunitní tvůrce, pro něž byla tato práce původně koníčkem. Vedení firmy navíc tvoří lidé, kteří za sebou mají dohromady více než deset let zkušeností na poli e-sportů.

Snahou ESGN, jehož sídlo se nachází v Berlíně, je zaměřit pozornost průmyslu na pole e-sportů. ESGN bude svůj obsah vysílat prostřednictvím čtyř zavedených kanálů včetně Twitch.tv a YouTube a divákům v Severní Americe, Evropě a Asii tak umožní sledovat nejlepší hráče a nejprestižnější akce z celého světa.

„Díky skutečně úzké spolupráci budeme všichni růst rychleji a umožní nám to vytvořit z profesionálního hraní pravý celosvětový sport, který se bude moci směle měřit s největšími současnými tradičními sporty. Jedna samotná společnost by to samozřejmě nemohla dokázat, musíme tedy kooperovat jako celé odvětví a spojit své síly“, řekl Ralf Reichert, výkonný ředitel Turtle Entertainment (ESL).

„Svými zbrusu novými funkcemi, jako je například srozumitelný systém hodnocení, otevírá ESGN e-sportům cestu k tomu, aby se staly celosvětovým fenoménem,“ řekl Jeong Wong Che, výkonný ředitel společnosti Gretech (GomTV). „Během několika uplynulých let jsme byli svědky úžasného globálního vývoje, díky kterému se e-sporty přesunuly do středu zájmu široké veřejnosti. Svým lákavým obsahem, po kterém touží hráči z celého světa, ESGNTV tento pokrok ještě více umocní.“

„V průběhu posledních let prošly e-sporty v Číně bouřlivým vývojem. ESGN a ESGNTV tento trend ještě více umocní a umožní sdílet náš obsah s diváky z celého světa,“ řekl Chen Jianshu, generální ředitel GameFY.