Zavřít reklamu

Nintendo na E3 nebude mít konferenci

Poněkud nečekaně Nintendo potvrzuje, že na letošní E3 nebude mít svou konferenci.

25. 4. 2013    

Velice nečekaná zpráva. Sice je pravda, že Nintendo v podstatě asi nemá příliš mnoho co by mohlo ukázat, ale firma zcela zrušila svou konferenci na letošní E3. Respektive jí asi vůbec nepřipravovala. Nintendo zkusilo na jednu stranu zajímavý tah, když vypustilo Wii U dříve, než Sony a Microsoft vypustí nové konzole, ale jak se ukázalo tento krok byl velice špatným rozhodnutím a Wii U se takřka neprodává. Zprávu potvrdil sám Satoru Iwata.

Letos se tedy očekává gigantická E3, kde budou hlavními trháky nový Xbox a Playstation 4. Sony a Microsoft tedy půjdou tvrdě proti sobě, zatímco Nintendo bude jen tiše přihlížet. Na E3 sice budou zástupci Nintenda, aby podali pár rozhovorů a ukázali nějaké hry, ale nic velkého to nebude.

Náš předpoklad letošní E3 je že první půjde Microsoft, poté následovaný prezentací EA, následně bude Ubisoft a první den pozdě v noci uzavře Sony. Je možné že letos ale bude Sony bojovat o první pozici na výstavě. Pokud jde o další den, tak už budou prezentovat jen menší studia a doplní je předváděčka Konami, kde bude excelovat zejména Hideo Kojima s Metal Gear Solid: Ground Zeroes a Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain.