Zavřít reklamu

Byl oznámen PS4 a první hry

Playstation 4 byl oznámen a spolu s ním i první hry pro tuto konzoli.

21. 2. 2013    

Playstation Meeting skončil a my jsme se dočkali zejména oznámení konzole Playstation 4. Konkrétní specifikace konzole ještě zveřejníme v rozsáhlejším článku. Playstation 4 vyjde na Vánoce letošního roku a dočkáme se ho s Dualshockem 4. Nicméně nám byly předvedeny i první hry pro tuto konzoli.

Konzole Playstation 4

Knack

Jako první hra na Playstation 4 byla oznámena hra Knack. Jedná se o akční plošinovku na které pracuje Mark Černý (Jak and Daxter, Crash). Knack navíc poběží na Unreal Enginu 4. Hlavní postavou je robot sestavený ze všeho možného bordelu. Ten pak bojuje proti potvorám, jako orkové a podobně, a to navíc každou končetinou zvlášť.

Killzone: Shadow Fall

Ihned poté přichází velká bomba v podobě nového Killzone. Nikoliv však Killzone 4, ale Killzone: Shadow Fall. Prezentace to byla skutečně velkolepá. Grafická stránka byla naprosto úchvatná a o mnoho dále, než chvástavé tlachání Cryteku. Killzone: Shadow Fall byl předveden pomocí gameplay záběrů, takže jsme si hru mohli vychutnat v chodu.

DriveClub

Další představenou hrou se stala závodní hra od studia Evolution Studios. Ti představili závodní hru DriveClub. Hra byla v plánu téměř 10 let, ale teprve možnosti Plystationu 4 umožňují tuto hru skutečně udělat. Hra bude hodně zaměřená na sociální model, tedy že hráči budou moci závodit v otevřeném online světě, a to až 1000 hráčů najednou. Hra bude podporovat i mobilní zařízení pro komunikaci s dalšími hráči. Grafická stránka je opět velmi dobrá, bohužel příliš mnoha záběrů jsme se nedočkali.

inFamous: Second Son

Trochu překvapením bylo uvedení nového titulu od Sucker Punch, což jsou tvůrci série inFamous. Trailer už trochu napovídal ze začátku a skutečně. Sucker Punch pro Playstation 4 připravuje inFamous: Second Son. Název jasně říká, že tentokrát nebude hlavní postavou Cole McGrath, ale zcela nový hrdina s novým příběhem.

The Witness

Pro Playstation 4 je také připravována menší logická hra s mnoha puzzly a 25ti hodinami zábavy. Jmenuje se The Witness a původně byla připravována jako multiplatformní, nicméně Sony se postarala o exkluzivitu.

Media Molecule

Další hrou je hra od Media Molecule (autoři LittleBigPlanet), kteří připravují hru v níž si můžete vymodelovat postavy a následně je rozpohybovat zcela dle svého. Hra zatím nemá daný název a bude se ovládat za pomoci Playstation Move ovladače.

Diablo 3 pro Playstation 4

Blizzard potvrdil Diablo 3 pro Playstation 4. Ostatně jim prý skvěle běhá i na PS3.

Deep Down

Capcom na prezentaci Sony předvedl novou hru, která má pracovní název Deep Down a běží na enginu Panta Rhei. Hra se stylem podobá Dragon Age či Dark Souls.

K vidění také byla hra Destiny od Bungie a Watch Dogs od Ubisoftu. Obě samozřejmě podpoří line-up nové konzole.

Veškeré další informace čekejte zítra, společně s kvalitními videi, celou nahranou konferencí a dalšími podrobnostmi o Playstation 4. Konzole samotná zatím nebyla odhalena.