Zavřít reklamu

Známe předběžné ceny a data vydání konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X

Na internet prosákly nové informace o tom, kolik budou stát nové konzole.

19. 8. 2020     Zdroj

Cena Playstation 5 - obrázek konzole

Každou chvilku čteme na internetu zvěsti o tom, kolik by vlastně měly stát nové konzole. PlayStation 5 a Xbox Series X se nezadržitelně blíží a my se nemůžeme dočkat až si je vyzkoušíme v akci. Nově se objevily informace od insidera, který už dříve propálil event PlayStation – The Future of Gaming. Ten nyní přichází s tím, že ví kolik budou konzole stát a kdy vyjdou.

Jeho informace potvrzují i další zvěsti a různé herní obchody. Pojďme tedy postupně. Jako první má na trh vstoupit Xbox Series X, který vyjde 6. listopadu. Konzole bude stát 499 dolarů/eur. Levnější a hlavně slabší varianta, která ještě nebyla potvrzena má být dostupná ve stejný den za 299 dolarů/eur. Konzole ponese název Xbox Series S.

PlayStation 5 dorazí jen o týden později, a to 13. listopadu. Konzole bude stát naprosto stejně, jako Xbox Series X, tedy 499 dolarů/eur. Digitální verze PlayStation 5 bez mechaniky dorazí rovněž ve stejný den a bude stát 399 dolarů/eur.

Ceny jsou tedy dost přívětivé a neměly by ani po přičtení dalších poplatků přesáhnout 15 000 Kč. Tak do které půjdete vy?