Zavřít reklamu

Vývojáři Call of Duty: MW vyhlásili boj rasismu. Budou banovat nenávistné přezdívky hráčů

Rasismus do her zkrátka nepatří.

4. 6. 2020     Zdroj

call of duty modern warfare

O nepokojích v USA vyvolaných smrtí afroameričana Floyda po nepřiměřeném zásahu policie slyšet v posledních dnech snad každý, kdo nežije v jeskyni. Jedná se totiž o čím dál větší problém, který se americkým činitelům nedaří zastavit. Do boje proti rasismu se totiž přidává čím dál více lidí, kteří jsou nepřímo podporování mnoha společnostmi. Jednou z nich je i Infinity Ward, který vyhlásil válku rasismu v Call of Duty: Modern Warfare a Warzone. 

Ačkoliv je politika nicků ve hrách již velmi dlouho relativně striktní a neumožňuje elementární urážky či vulgarismy, hráči jsou mnohdy schopni vymyslet takřka geniální plány, jak tato omezení obejít. S trochou nadsázky by se proto dalo říci, že pokud hráč chce mít například právě rasistickou přezdívku, zkrátka jí mít bude – tedy alespoň doposud “mohl”. Infinity Ward, které za Call of Duty: Modern Warfare a Warzone stojí, však vyhlásilo rasismu válku a hráčské komunitě přislíbilo, že nicky hráčů bude daleko lépe monitorovat a striktně banovat ty, kteří se jakkoliv k rasistickým heslům přiblíží. 

Nový krok ze strany vývojářů hráči alespoň podle komentářů na Redditu kvitují, jelikož si též nepřejí hrát s hráči, kteří v sobě mají rasovou nesnášenlivost a především pak potřebu jí veřejně ventilovat. Nezbývá tedy než doufat, že Infinity Ward svým slibům dostojí a bude v řešení všech banů opravdu striktní.