Zavřít reklamu

Vychází film Path of DayZ

Studio Dirt vydává svůj debutový snímek na motivy videoher – Path of DayZ.
26. 10. 2013    

Naši kolegové ze studia Dirt o sobě delší dobu nedali veřejně vědět z velmi dobrého důvodu. Zatímco naše kooperace v rámci herního pořadu Adrenalin byla pozastavena. Kluci nelenili a připravili 15 minutový hraný film na motivy her The Last of Us, která vyšla exkluzivně pro Playstation 3 letos v červnu a také speciálního módu hry ArmA 2 s názvem DayZ. Film nese název Path of DayZ. Jelikož je Vytukej partnerem tohoto projektu, tak vám exkluzivně přináší rozhovor s Martinem Piskořem, alias Lactressem. Martin stojí za vznikem tohoto filmu, coby scénárista a režisér.

 

Ahoj Martine, na úvod se našim fanouškům a tedy i divákům představ.

Taky tě zdravím Martine. No chtěl bych se představit tím, že filmy, různá natáčení a celkově video tvorba mě již zajímá od malička. Jako malý jsem si hrával s kamerou, točil různé věci. Teď jsem si řekl že bysme to mohli dotáhnout někam dál. No a vzniklo tohle.

Je jasné, že tvou inspirací k filmu byla hra The Last of Us. Jak moc jsi snímek přiblížil již zmíněné hře?

No tak přednější byla motivace hry Arma 2, konkrétně DayZ mód. To byl původní námět. Během natáčení jsem dostal nápad přidat do filmu postavu Ellie z The Last of Us. V podstatě jediné přiblížení byla tato postava.

Kolik zabrala příprava a sepsání scénáře?

Scénář jsem během natáčení měnil. Proběhlo jedno natáčení změna a druhá změna. No když to sečtu, zabralo mi to něco kolem týdne.

Jak dlouho trvalo natáčení?

Několik záběrů jsme točili zvlášť. Oficiální natáčecí dny byly tři, kdy tam byli i ostatní lidé. Zbytek zabral něco kolem dalších tří až čtyř dnů.

Kde všude jsi sháněl herce pro svůj projekt?

Můj nejčastější zdroj byli kamarádi a následně Facebook, kde se přihlásil velký počet herců.

Máš v plánu do budoucna se věnovat dalším podobným projektům?

K tomuhle mám jednoznačnou odpověď. Určitě.

Díky za rozhovor

Taky děkuju.

Ještě než se pustíte do sledování Path of DayZ, tak bychom vás rádi informovali o tom, že další díl herního pořadu Adrenalin můžete očekávat již brzy.