Zavřít reklamu

TOP 5 her, které se hrají i dlouhé roky po vydání

Které legendární hry se hrají i dnes, ačkoliv se na nich podepsal zub času?

12. 10. 2018     Zdroj

halflife

Dnes jsme se mrkli na to, které klasiky jsou mezi hráči stále populární a jsou hrány stále a stále dokola. Schválně jestli v nich najdete svého oblíbence a ruku na srdce nehrajete ho i dnes?

Age of Empires II (1999)

Každý hráč, který kdy usedl k počítači, tak snad minimálně vyzkoušel či alespoň slyšel o strategii Age of Empires II. I přesto, že oproti dnešním titulům toho hra nenabízela tolik, tak se nesmazatelně zapsala do srdcí hráčů. V roce 2013 dokonce vyšla kompletní HD předělávka, ta však hráče příliš nezaujala, neboť se jí nevěnovala příliš velká péče. Spousta hráčů tak ještě dnes usedá k této relativně stařičké záležitosti.

Diablo II (2000)

Legenda všech legend v rámci RPG žánru. Blizzard Entertainment by zřejmě ani ve snu nenapadlo, že jejich titul se bude aktivně hrát i po 18 letech. Temné gothické fantasy má u hráčů velkou oblibu a nebylo tedy divu, když s napětím očekávali vydání třetího dílu této série. Diablo II je stále aktivně hrané, a to včetně datadisku Lord of Destruction. Poslední zvěsti hovoří o tom, že Blizzard začal pracovat na hře Diablo IV. Kdy se jí však dočkáme a co nám nabídne je zatím ve hvězdách.

The Elder Scrolls III: Morrowind (2002)

Série The Elder Scrolls je čím dál tím populárnější v herním světě. Ačkoliv se nového dílu dočkáme vždy s odstupem několika let, tak ten aktuální se hraje aktivně velmi dlouho a vychází na něj spousty módů a úprav od komunity. Dokonalými příklady budiž The Elder Scrolls IV: Oblivion a The Elder Scrolls V: Skyrim. Oba tituly má komunita v obrovské oblibě nedá na ně dopustit.

Největší popularitu má však stále díl s podtitulem Morrowind, který je stále aktualizován komunitou a díky dvé popularitě byl rovněž přidáván jako mód do novějších dílů.

Grand Theft Auto: San Andreas (2004)

Příští rok touto dobou to bude 15 let co vyšla hra Grand Theft Auto: San Andreas. V roce 2004 doslova revoluce v městských akcích. Rockstar ukázal, že i na tehdejším hardwaru bylo možné postavit hru nebývalých rozměrů a možností. Carl Johnson se nesmazatelně zapsal do srdcí hráčů a je bez pochyby tou nejoblíbenější hlavní postavou, jakou nám kdy série GTA nabídla.

Grand Theft Auto: San Andreas vyšlo snad na všechny myslitelné platformy, a to včetně mobilních zařízení. I dnes jej hraje velké množství hráčů a rovněž si užívají u neoficiálního multiplayeru, který si postavila sama komunita.

Half-Life 2 (2004)

Gordon Freeman je ve videoherním světě legendou pro fanoušky, avšak poněkud tabu pro studio Valve. Z nepochopitelných důvodů jsme se dodnes nedočkali ukončení příběhu, který započal v roce 2004 a skončil v roce 2007. Ani k desátému výročí se zázrak nestal, a tak se stále jen odhaduje, zda bude někdy studio svolné k tomu třetí díl vytvořit.

A co vy? Hrajete ještě některou z těchto starých klasik?