Zavřít reklamu

Sony potají připravuje své starší tituly na příchod Playstation 5

Jaké tajemství před hráči Sony skrývá?

16. 10. 2020     Zdroj

Řada first-party her od japonské společnosti dostala během uplynulých dní tajemné updaty bez pořádného vysvětlení ze strany vývojářů. Navíc jde i o hry, ke kterým záplaty už pěkných pár let nevyšly. Tajemný patch dostalo God of War z roku 2018, God of War III Remastered, Spider-Man a pak VR záležitosti Blood & Truth nebo PSVR Worlds.

S největší pravděpodobností jde o řešení zpětné kompatibility na Playstation 5. Sony před nedávnem oznámilo, že některé hry budou těžit z podpory funkce Game Boost, která starší tituly vylepší, aby co nejlépe využily nově dostupného výkonu očekávané konzole. Některé tituly by také měly podporovat nové vlastnosti ovladače DualSense a lépe se integrovat do včera představeného uživatelského prostředí systému Playstation 5.

Seznam her, které budou využívat podpory Game Boostu zatím nemáme k dispozici, je ale rozumné předpovídat, že jedny z titulů, které se pro chod na nové konzoli bude snažit Sony optimalizovat, jsou ty, jež nabídne jako součást herní knihovny PS Plus Collection, kde figuruje zmiňovaný God of War z roku 2018.

Na Playstation 5 se v našich zemích můžeme těšit 19. listopadu. Hry i různé příslušenství však do obchodů dorazí už o týden dříve, stejně jako samotná konzole do vybraných regionů. Nová Playstation je však u nás, zdá se, beznadějně vyprodaná,